Michalovská remíza rovnajúca sa prehre

2014-03-11 12:00:00

V Šamoríne stratilo mužstvo dva body, keď prehajdákalo dvojgólový náskok. Opäť doplatilo na koncovku.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce odštartovali jarné majstrovské boje remízou na ihrisku Šamorína, odkiaľ si priviezli bod po výsledku 2:2. Aj každý bod zvonku je dobrý, tento sa celku od Laborca málil, pretože mal našliapnuté k víťazstvu a počas celého zápasu na ihrisku dominoval. Šamorínčania však dvakrát prišli k michalovskej bráne a vyťažili z toho dva góly...

Rozprávkový úvod

Na Žitnom ostrove si žlto-modrí lepší začiatok ani nemohli priať. Už po šiestich minútach hry otvoril skóre kanonier Michal Hamuľak a o desať minút nato upravil už na 0:2 španielsky stopér Joan Manuel Sánchez Caballero, ktorý si tak strelecký účet v michalovskom drese otvoril hneď v premiérovom súboji. „Celý zápas sa hral v našej jednoznačnej réžii a na jednu bránu – šamorínsku. Podarilo sa nám dať rýchlo dva góly a mali sme aj ďalšie čisté šance na skórovanie. No tie sme trestuhodne zahodili. Úplne sme zlyhali v koncovke,“ skonštatoval po stretnutí tréner MFK Zemplín Ondrej Duda, ktorý na štadióne v Pomlé debutoval na poste šéfa realizačného tímu druholigistu z východu.

Osudná štandardka

Podľa Dudových slov sa zápas lámal v dvoch momentoch. „Najprv v 25. minúte Hamuľak namiesto toho, aby zvolil prihrávku na spoluhráča riešil situáciu individuálne. Vtedy sme mohli dať tretí gól, namiesto toho sme o pár minút dostali kontaktný. Ale domáci využili to, že sme prestali hrať, keď naši hráči čakali, že rozhodca odpíska faul v prospech nás, no nestalo sa tak. A potom zhruba štvrťhodinu pred koncom zahodil čistú šancu Danko, začo nás potrestali domáci vyrovnávajúcim gólom po štandardnej situácii šesť minút pred záverečným hvizdom,“ tvrdil O. Duda. V prípade plného bodového zisku sa mohli Michalovčania dostať v tabuľke hneď za vedúcu Podbrezovú, no keďže si priviezli iba bod, klesli z tretej priečky na štvrtú. „Nevyhrať zápas po takom priebehu, tak to je veľmi kruté. Je to remíza rovnajúca sa prehre,“ dodal na záver sklamane michalovský lodivod. 

Zdroj: denník Korzár