Jakub Grič si premiérovo obliekol dres SR 18

2014-01-03 12:00:00

Na Memoriáli Valentina Granatkina v ruskom Petrohrade odohral celé stretnutie proti rovesníkom z Fínska, Slováci vyhrali 3:2.

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vstúpila víťazne do turnaja tejto vekovej kategórie s názvom Memoriál Valentina Granatkina v ruskom Petrohrade, keď v súboji A-skupiny tesne zdolala rovesníkov z Fínska 3:2. Dva góly mladých Slovákov padli z pokutových kopov, úspešnými exekútormi boli Tomáš Vestenický a Lukáš Haraslín. Presný zásah z hry pridal Nikolas Špalek, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča slovenského tímu. Zverenci trénera Milana Malatinského nastúpia najbližšie v nedeľu 5. januára proti Bielorusom, o dva dni neskôr uzavrú účinkovanie v skupine duelom proti Iráncom. Nasledovať budú zápasy o umiestnenie (8. - 12. januára). Informácie prinieslo oficiálne konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku.

Slovensko "18" - Fínsko "18" 3:2 (2:1)

Góly: 20. T. Vestenický (z pok. kopu), 61. Špalek, 78. Haraslín (z pok. kopu) - 25. Peiponen, 88. Lassas (z pok. kopu)

SR 18: Semanko - Š. Kupec, Sipľak, Vavro, Vodecký - GRIČ, Kotrík, Káčer (77. Slaninka), Haraslín - Špalek (88. Rajnik), T. Vestenický (71. M. Lovás)

4. Bielorusko          1      0      0      1      0:3    0

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Bol to zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom sme pôsobili rozhárane, dopustili sme sa mnohých nepresností v prihrávkach, hrali sme málo dôrazne v obrane. V druhom polčase sme výrazne skvalitnili hru a okrem gólov sme si vypracovali ďalšie dve - tri sľubné gólové príležitosti. Škoda inkasovaného gólu v závere zápasu po podcenení hernej situácie. Napokon sme dokázali v prvom stretnutí, najmä po zlepšenom výkone v druhom polčase, zdolať Fínsko 3:2."