Hostia dosiahli až štyri víťazstvá

2013-11-24 12:00:00

V šiestich dueloch 19. kola druhej ligy mali navrch hostia, vonku vyhrali Prešov, Podbrezová, Trnava juniori a Senec.

Súhrn výsledkov zápasov 19. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC Spartak Trnava juniori 2:5 (0:3)
Góly: 66. Revaj, 89. Milunovič (z pok. kopu) - 4. Poznar, 15. Maruško, 18. Richnák, 49. a 77. Tomovič, ŽK: 76. Tomovič (Spatak juniori), rozhodovali: Sedlák - Borsányi, Lieskovský, 210 divákov
Ku gólom hostí dopomohol nevýrazný výkon domácej stopérskej dvojice Kucharčík a Jurky. Trnavčania nielenže mali prevahu ale aj obrana Liptovského MIkuláša im to uľahčila. Výsledok je jednoznačný a zodpovedá aj priebehu na ihrisku. Domáci v II. polčase korigovali na 1:4 a 2:5.

MŠK Rimavská Sobota - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 65. Válovčan, ŽK: 67. Sivčevič, 74. Gálik, 89. Kurák - 47. Kamas, 51. F. Zvara, 67. Sojka, 71. Urgela, ČK: 88. Sojka (Pohronie) pod druhej ŽK, rozhodovali: Kačenga - Mókoš, Hancko, 306 divákov
Domáci mali dobrý vstup do duelu a v prvej päťminútovke spálil dve veľké šance Kurák. Hostia neskôr pohrozili hlavičkou a potom tempo hry trochu opadlo. Jediný gól zápasu padol po dlhej rozohrávke brankára hostí, keď v 65. min trafil z 35 m do prázdnej bránky súpera Válovčan.

MFK Dubnica nad Váhom - 1. FC Tatran Prešov 0:2 (0:1)
Góly: 21. a 84. D. Leško, ŽK: 83. R. Čiernik - 54. Hatok, 78. D. Leško, ČK: 86. Bilovský (Dubnica) za faul, rozhodovali: Kozák - Žákech, Bobko, 290 divákov
Hostia sa počs celého duelu prezentovali ofenzívnou hrou. Domáceho brankára Kováča prekonal dvakrát D. Leško, ktorý v I. polčase dostal po sóle P. Petráša výbornú prihrávku a v druhej časti premenil priamy kop.

FK Slovan Duslo Šaľa - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 13. Gerec, ŽK: 39. Mujkoš - 78. M. Pančík, 86. B. Vaščák, rozhodovali: Leško - Jankovič, Roszbeck, 311 divákov
Hostia boli futbalovejší, dostali sa do rýchleho vedenia po štandardnej situácii v 13. min, keď sa z hranice malého vápna presadil Gerec presnou hlavičkou. Domáci kontrovali v 29. min, strelu V. Kráľa zastavila spojnica žrde a brvna Hanákovej bránky. Po obrátke sa hral obojstranne útočný futbal. Hostia pohrozili delovkou Greška v 72. min, na druhej strane hlavičku Kráľa zneškodnil Hanák. Až do konca duelu sa nič nezmenilo.

FC ŠTK 1914 Šamorín - ŠK SFM Senec 0:3 (0:3)
Góly: 13. a 25. Bedecs, 29. Orolín, ŽK: 41. Fulmek, 44. Pončák, 66. A. Špánik, 88. Stojanovič - 36. Huszár, rozhodovali: Prešinský - Mikulaj, Hrdlička, 480 divákov
Senec bol počas celého duelu futbalovejší a zaslúžene zvíťazil. Hostia sa ujali vedenia už v 13. min zásluhou Bedecsa, ktorý doklepol do bránky vyrazenú strelu z 25 metrov. Domáci mohli o desať minút neskôr vyrovnať, ale nastrelili len žrď a z následného protiútoku zvýšil na 2:0 pre hostí opäť Bedecs. V 29. min Senec viedol už 3:0, keď sa z ďalšieho protiútoku dokázal presadiť Pavol Orolín. V ďalšom priebehu už gól nepadol.

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 2:1 (0:0)
Góly: 68. vlastný L. Zápotoka, 76. Kunca - 89. Dyjan De Azevedo, ŽK: 90. M. Raška - 4. L. Zápotoka, 43. S. Kica, 89. Dyjan De Azevedo, rozhodovali: Vlčej - Benko, Jenčura, 2268 divákov
Michalovčania od úvodu zatlačili svojho súpera a už v 6. min mohol skórovať Kovaľ, lenže brankár hostí jeho strelu vyrazil. Aktívny Kovaľ sa dostal v prvom polčase ešte do ďalších troch šancí, no ani jednu nevyužil. Hneď v úvode druhého polčasu pálil nebezpečne Vernon De Marco Morlacchi. Brankár Čikoš-Pavličko jeho strelu vytlačil na roh. Michalovská aktivita sa prejavila v 68. min, keď po rohovom kope hlavičkoval do vlastnej siete kapitán hostí Lukáš Zápotoka. Po inkasovanom góle Bardejovčania ožili. V 76. min však vyšiel Michalovciam brejk, keď sa k Obertovej prihrávke dostal Kunca, ktorý obišiel aj brankára hostí a poslal loptu do siete. Hostia v závere kozmeticky upravili výsledok, presadil sa Dyjan De Azevedo.