Hladké víťazstvá Podbrezovej aj Prešova

2013-11-18 12:00:00

Oba tímy doma vyhrali 3:0, na vlastnej pôde nezaváhali ani Senec a Pohronie, vonku naplno bodovali Rimavská Sobota a Bardejov.

Výsledky zápasov osemnásteho kola druhej najvyššej súťaže - II. ligy:

ŠK SFM Senec - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 25. Orolín, 77. R. Augustín, ŽK: 71. Hílek (Senec), rozhodovali: Vlk - Tomčík, Vindiš, 363 divákov
Domáci hráči nastúpili proti druhému mužstvu tabuľky s elánom a od úvodných minút hrali aktívny futbal. Hostia sa nenechali zahanbiť, nevyužili však ani jednu z príležitostí. Skóre stretnutia otvoril v 25. min Orolín, keď si výborne nabehol na center Molnára a hlavou usmernil loptu do bránky. Po zmene strán zavŕšil triumf Senčanov Augustín, ktorý sa pekne uvoľnil po ľavej strane a umiestnenou strelou stanovil konečný účet stretnutia.

1. FC Tatran Prešov - FK Slovan Duslo Šaľa 3:0 (0:0)
Góly: 65. M. Poliaček, 81. Papaj, 90.+ Lipták, ŽK: 52. Lipták - 21. Mujkoš, 48. Gešnábel, 60. Rehák, rozhodovali: Ihring - Poláček, Špivák, 505 divákov
Hneď v prvej akcii nastrelil hosťujúci Kráľ ľavú žrď Talianovej bránky. Tatran mal viac z hry, ale príležitosti Leška, Liptáka a Dolného nerozvlnili sieť hosťujúcej bránky. Šaľania podkurovali domácim a obrana Prešova musela byť stále v pozore. V 65. min Poliaček vystrelil iba provizórne na bránku Valenského a na prekvapenie všetkých jeho strela prešla až za jeho chrbát - 1:0. V 70. min mal tutovku na kopačke Katona, ale zoči-voči Valenskému nezvýšil na 2:0. Tatran bol pri chuti a v 81. min z dvadsiatich metrov zvýšil exportnou strelou na 2:0 Papaj. V nadstavenom čase dal Tatran tretí gól, keď Lipták nádhernou strelou upravil na 3:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 2:3 (2:1)
Góly: 20. Brčák, 23. Hoferica (z pok. kopu) - 18. a 72. Kostúrik, 52. Kurák, ŽK: 36. Pastva - 57. Nilaš, 66. Kurák, 80. Sivčevič, rozhodovali: Marhefka - Kubačka, Hrdlička, 260 divákov
Skóre stretnutia bohatého na góly otvoril v osemnástej minúte hosťujúci Kostúrik, predtým však domáci nepremenili štyri vyložené šance. O päť minút neskôr však už domáci vyhrávali 2:1 po presných zásahoch Brčáka a Hofericu. Krátko po zmene strán vyrovnal stav rimavskosobotský Kurák. Tri body pre hostí zabezpečil v 70. min svojim druhým gólom v stretnutí Kostúrik. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Brčák na 3:3, ale jeho hlavička o milimetre minula hosťujúcu bránku.

ŽP Šport Podbrezová - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (2:0)
Góly: 24. a 39. Vaščák, 47. Minčič, ŽK: 55. Vaško, 60. Stojanovič (obaja Šamorín), rozhodovali: Smolák - Borsányi, Mihalík, 880 divákov
Domáci od úvodu kombinačnou hrou zatlačili hostí do obrany. Skóre zápasu otvoril v 24. min Vaščák, keď sa hlavou presadil po centri M. Pančíka. Ten istý hráč zvýšil v 39. min na 2:0 rovnako hlavou, tento krát zužitkoval výbornú akciu J. Pančíka. Hneď v úvode druhého polčasu skóroval Minčič, po rohovom kope vyskočil najvyššie a jeho hlavička skončila za bránkovou čiarou. Hostia si nevypracovali výraznejšiu šancu v priebehu celého zápasu.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:0)
Góly: 73. a 79. M. Páleník - 65. Liener, ŽK: 63. M. Páleník - 62. Vaško, 80. Ondráš, 89. Liener, rozhodovali: Prešinský - Jenčura, Kováč, 682 divákov
Domáci boli v prvom polčase lepším mužstvom, ale nedokázali premeniť ani jednu šancu. V 39. min Sojka trafil brvno. Na začiatku druhého polčasu hostia ustáli tlak domácich a v 65. min sa z ojedinelého útoku ujali vedenia po góle Lienera. Hráči Pohronia potom zvýšili tlak a nepustili súpera za polovicu. Výsledkom boli dva góly Páleníka hlavou v 73. a 79. min. Pohronie zvíťazilo zaslúžene.

Spartak Trnava juniori - Partizán Bardejov 0:1 (0:1)
Gól: 43. Andrič, bez ŽK, ČK: 39. V. Staš (Bardejov) za hrubý faul, rozhodovali: Piatka - Súkeníková, Petríček, 422 divákov
O víťazstve hosťujúceho Bardejova rozhodla 43. minúta, keď po priamom kope Palšu domáci brankár Rusov loptu iba vyrazil a nabiehajúci Andrič ju pohotovo vrátil do siete. Tento moment rozhodol vo veľmi a dobrom vyrovnanom stretnutí o zaslúženom víťazstve oslabených hostí, ktorí od 39. min hrali bez vylúčeného Staša. Domáci sa nedokázali presadiť a Bardejov si odváža tri body.