V súboji o druhé miesto družstvo U19 neuspelo

2016-03-20 12:00:00

Na trenčianskej pôde prehrali Zemplínčania krutým výsledkom 1:4, šancí však mali aj oni viacero.

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce sa v nedeľu napoludnie predstavili pod hradom Matúša Čáka, kde nastúpili proti domácemu AS Trenčín. V šlágri 16. kola Dôvera I. ligy U19, v ktorom sa stretol druhý a tretí tím tabuľky, sa viac darilo trenčianskym hráčom. Tí si so zverencami kormidelníka Alberta Rusnáka poradili 4:1 (2:0). Výsledok síce znie jasne v prospech Trenčanov, ale stretnutie rozhodne také jednoznačné nebolo.

Tréner Albert Rusnák: "Podľa mňa to bol veľmi dobrý dorastenecký zápas, ktorý sa divákom musel páčiť, lebo sa hralo hore-dole, šancí bolo na oboch stranách neúrekom. Takto nejako by mali stretnutia v tejto súťaži vyzerať. Dostali sme dva rýchle góly, pri ktorých som však svojim hráčom nemal čo vyčítať. V oboch mal prsty Nigérijčan Aliko Mohammad Bala, ktorý nad všetkými na ihrisku vyčnieval svojou rýchlosťou a dynamikou. Prvý trenčiansky gól strelil, na druhý prihral. Hoci sme prvý polčas prehrali 0:2, mali sme aj my viacero gólových šancí, ktoré sme však nepremenili. Cez prestávku sme si v kabíne povedali nejaké veci, čo treba zlepšiť a nástup do druhého dejstva nám vyšiel na výbornú. Už v 49. minúte po nádhernej akcii znížil Peter Kolesár a o pár minút nato sa rútil na domácu bránu Jozef Vajs, ale v nájazde úspešný nebol. Potom nastrelil brvno Peter Kolesár, chlapci tvrdili, že lopta sa odrazila za bránkovú čiaru, ale teraz je to už zbytočne riešiť. Mohlo byť 2:2, krátko nato nám dali domáci tretí gól a bolo 3:1. Mrzí ma, že v záverečných minútach sme stratili koncentráciu, čo domáci využili v nadstavenom čase na strelenie štvrtého gólu. Trenčania boli efektívnejší, pre nás je výsledok veľmi krutý."

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (2:0)

Góly: 5. Bala, 12. Mikeš, 64. Jančo, 90+. Kvocera – 49. P. Kolesár

MFK ZEMPLÍN: D. Slávik - M. Kolesár, M. Janočko, Kimák, Masnica - M. Bednár - Fedyna (74. Halagan), P. Kolesár - Vajs, Bellás, R. Lukáč (74. Lehotský, 76. D. Sopata)

Zvyšné výsledky 16. kola a aktuálnu tabuľku Dôvera I. ligy U19 nájdete TU.

Najbližší program MFK Zemplín:

Piatok 25. marca o 15.00 hod.: Michalovce - VSS Košice (17. kolo)

Sobota 2. apríla o 11.00 hod.: Nitra - Michalovce (18. kolo)

Sobota 9. apríla o 11.00 hod.: Michalovce - Senica (19. kolo)