Liptovský Mikuláš sa dočkal prvého víťazstva

2013-11-03 12:00:00

V 16. kole druhej ligy dokázali vonku vyhrať iba hráči Dubnice nad Váhom, ktorí naplno bodovali v Rimavskej Sobote.

Súhrn výsledkov stretnutí 16. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - II. ligy 2013/2014:

SOBOTA

ŽP Šport Podbrezová - Partizán Bardejov 1:0 (1:0)
Gól: 45. Minčič, ŽK: 12. Hanuščák, 42. L. Zápotoka, ČK: 65. Hanuščák (obaja Bardejov) po druhej ŽK, rozhodovali: Fajčík - Balko, Hancko, 1260 divákov
Prvý polčas veľa šancí nepriniesol, hralo sa zväčša medzi šestnástkami. V jeho druhej polovici sa k odrazenej lopte dostal Vaščák, ale jeho strela mierila vedľa bardejovskej bránky. Na druhej strane sa po rohovom kope dostal k hlavičke L. Zápotoka, aj on však minul. V nadstavenom čase po rohovom kope a opakovanom centri sa hlavou presadil domáci kapitán Minčič - 1:0. V 65. min Hanuščák nedovolene zastavil v pokutovom území Gereca, nasledoval pokutový kop a druhá žltá karta znamenajúca hráčovo vylúčenie. Skóre zostalo nezmenené, brankár Čikoš-Pavličko vystihol smer penaltovej strely Podia. Vyrovnať mohol v 83. min striedajúci Grohoľ, no jeho prienik zlikvidoval gólman Baláž.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 45. Dolný (z pok. kopu), ŽK: 14. P. Petráš, 63. Lipták, 71. Kačala - 22. Hamuľak, 56. De Marco, 81. Perez, ČK: 74. Kačala - 81. De Marco (obaja po druhej ŽK), rozhodovali: Samotný - Brendza, Jenčura, 921 divákov
Po celý zápas domáci dominovali a Michalovce k ničomu nepustili. Hráči hostí nevystrelili ani raz na bránku domáceho gólmana. V 41. min Papajov strieľaný center zachraňoval robinzonádou Raška. V 44. min bol v pokutovom území faulovaný Katona a Dolný z bieleho bodu nedal šancu Raškovi - 1:0. V 73. min v trme-vrme Kovaľ z piatich metrov netrafil bránku a nevyrovnal.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)
Gól: 56. Milunovič (z pok. kopu), ŽK: 68. Pastva - 51. Galbavý, 55. D. Kiss, rozhodovali: Očenáš - Mikulaj, Bobko, 230 divákov
V prvom polčase diváci nevideli nijakú výraznejšiu príležitosť na jednej či druhej strane. Domáci hráči využili prevahu po zmene strán, v 55. min Fuják pätičkou trafil v pokutovom území Kissa do ruky a nariadený pokutový kop premenil Milunovič, ktorý skóroval do protipohybu brankára Kolmokova. Domáci sa po strelenom góle snažili zvýšiť rozdiel v skóre, úspech nepriniesol Latiakov šprint z polovice ihriska a jeho následná strela, ktorá tesne minula pravú žrď bránky hostí. V závere zápasu zaujala zrážka hláv brankára Šale Kolmokova so strelcom jediného gólu Milunovičom. Po incidente sa desať minút nehralo, hosťujúci brankár napokon stretnutie nedokončil.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:1)
Góly: 28. Sivčevič - 4. J. Vaško, 74. Sivčevič (vlastný), ŽK: 77. J. Zvara - 20. Andrej Urban, rozhodovali: Vlčej - Hrčka, Špivak, 334 divákov
Hostia sa ujali vedenia po zaváhaní domácej obrany, čo zužitkoval Vaško a zblízka skóroval. Dubničania mali aj ďalšie príležitosti. Pri šanci Čiernika sa vyznamenal Kostolanský. Domáci sa potom zlepšili a v 28. min prízemnou strelou vyrovnal Sivčevič. O desať minút neskôr trafil Kostúrik hlavou brvno. Domáci mali dobrú príležitosť aj po prestávke, keď Kurákovu tvrdú strelu vyrazil Maťašovský. V 72. min trafili hostia po trme-vrme žrď, ale následne sa už tešili z gólu, lebo Bilovského strelu tečoval Sivčevič do vlastnej bránky. Tesne pred koncom duelu mohol vyrovnať domáci Köböl, ale gólman Maťašovský bol znovu na svojom mieste.

NEDEĽA

FC Spartak Trnava juniori - ŠK SFM Senec 2:2 (0:1)
Góly: 53. Klabník, 57. B. Bališ - 7. Ležaič, 44. Ujčík, 63. Augustín (z pok. kopu), ŽK: 45. M. Mečiar - 38. Polgár, 53. Hílek, 67. Orolín, 85. P. Molnár, 88. Ujčík, rozhodovali: Kozák - Bednár, Lieskovský, 342 divákov
Prvý polčas dopadol lepšie pre hosťujúci Senec, ktorý sa v 44. min ujal vedenia po hrubke Zvolenského, po ktorej sa dostal k lopte Ujčík a umiestnenou strelou strelil prvý gól. V druhom polčase mali domáci veľmi dobrú štvorminútovku, keď najskôr v 53. min sa pokus Bališa pomedzi klbko hráčov odrazil ku Klabníkovi a ten umiestnenou strelou prekonal Matláka. V 57. min poslal Bališ loptu druhýkrát do siete Senca. Domáci sa z vedenia dlho netešili, pretože Senčania sa v 66. min po faule na Ujčíka dostali k pokutovému kopu, ktorý premenil Augustín. V závere mali hostia ešte dve dobré príležitosti, ale brankár Trnavy tieto nebezpečenstvá odvrátil.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:0)
Góly: 71. Urgela - 59. Špánik, ŽK: 6. Krivjančin, 7. Belluš, 23. Kamas - 28. P. Vaško, 34. Javorina, 35. Mezovský, 42. Špánik, ČK: 85. P. Vaško (po druhej ŽK), rozhodovali: Jánoš - Mókoš, Petríček, 562 divákov
Za neustáleho dažďa sa hral svižný futbal pred peknou návštevou. Prvý polčas sa obe mužstvá oťukávali, ale v druhom už to bol rýchly futbal. V 59. min sa hostia ujali vedenia, keď domáci stopéri nahrali Špánikovi, ktorý sa nemýlil - 0:1. O dve minúty mal Špánik ďalšiu šancu, ale z päťky minul odkrytú bránku. Od tohto okamihu domáci "zavreli" hostí pred svoju šestnástku a obrovský tlak zužitkovali v 71. min, keď Urgela individuálne prenikol do pokutového územia a zavesil pod brvno - 1:1.