Mladší dorastenci doma s výhrou aj remízou

2013-10-25 12:00:00

V derby s Prešovom družstvo U17 zvíťazilo hladko 3:0, celok U16 už prehrával 0:3, no v závere sa mu podarilo aspoň vyrovnať.

V piatok nastúpili na svoje majstrovské stretnutia mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí si v domácom prostredí predohrávali súboje 12. kola Dôvera I. ligy proti východniarskemu rivalovi z Prešova. Celok U17 si s Tatranom poradil rozdielom triedy 3:0 (2:0), družstvo U16 sa so súperom z metropoly Šariša rozišiel zmierlivo po remíze 3:3 (0:1).

U17

Michalovčania vstúpili do zápasu veľmi dobre a už v 5. minúte sa po peknej strele Bellása zo šestnástkového oblúku ujali vedenia 1:0. Prvopolčasovú prevahu korunovali domáci aj druhým gólom, keď na konci peknej kombinačnej akcie bol Vajs. Po prestávke hráči MFK Zemplín kontrolovali priebeh stretnutia a v závere sa im po ďalšej peknej akcii podarilo streliť aj tretí gól, keď jeho autorom bol opäť Bellás.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (2:0)

Góly: 5. a 72. Bellás, 20. Vajs

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko - J. Tkáč (64. Lipovský), Halagan, A. Kuľha, J. Vaško (62. Penzeš) - Vajs, Bednár, Sarik (64. M. Pavuk) - Chimaľ (53. Kaščák), Bellás, J. Straka

U16

Prvé dejstvo hry vyhrali hostia, ktorým patrí posledné miesto v tabuľke, keď sa po chybe v obrane dokázal v 12. minúte presadiť Grešák. Hneď po prestávke pridal druhý gól Tatrana Pavúk, a keď v 53. minúte Adam zvýšil už na 3:0 pre hostí, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Tí však v záverečnej štvrťhodine vstali z mŕtvych, keď v priebehu 11 minút dokázali zmazať trojgólové manko súpera. Dvakrát sa presadil Kolesár, pričom hlavne jeho druhý gólový kúsok bol výstavný, keď z priameho kopu trafil krásne do šibenice. Vyrovnanie zariadil presnou hlavičkou Lukáč. Pri troške šťastia mohli Michalovčania skóre aj otočiť, ale skórovať sa im už nepodarilo.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 3:3 (0:1)

Góly: 66. a 72. P. Kolesár, 77. R. Lukáč - 12. M. Grešák, 45. D. Pavúk, 53. D. Adam

MFK ZEMPLÍN: M. Kočiš - Poprik, Cap (58. Šmajda), Masnica, L. Šomšák - Lehotský (50. Ciganoc), P. Kolesár, M. Šomšák - A. Horváth, Ebský (61. Mackaľ), R. Lukáč

Keďže Michalovčania v pondelok odchádzajú na takmer dvojtýždňové sústredenie do španielskej Valencie, kde odohrajú aj štyri prípravné súboje (bližšie informácie prinesieme v najbližších dňoch), ďalšie majstrovské stretnutia v prvej lige majú naplánované až v stredu 13. novembra v Trnave (U17 nastúpi o 12. hodine, U16 o 14. hodine).