B-mužstvo s tretím víťazstvom za sebou

2013-10-20 12:00:00

Michalovská rezerva si doma poradila s Krompachmi, nad ktorými zvíťazila po góloch Regáliho, Danka a Jacka 3:1.

Rezervné mužstvo MFK Zemplín Michalovce zaknihovalo svoje tretie víťazstvo v rade, keď v zápase 13. kola štvrtej ligy skupiny Východ na domácej umelej tráve porazili nováčika súťaže Pokrok Krompachy 3:1 (3:1).

Zverenci trénera Tomáša Kozára vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a už v 7. minúte viedli o dva góly. Najprv sa v druhej minúte presadil Regáli, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Janiča a prestrelil gólmana Kmeťka. Druhý presný zásah pridal o päť minút nato Danko, keď z hranice pokutového územia nezaváhal. Neubehli ani dve minúty a z gólu sa tešili aj hostia: z pravej strany zahrával priamy kop M. Ontko, lopta doletela až ku Hagarovi a ten zblízka nedal šancu Jenčovi - 2:1. Gól hosťom dodal krídla, párkrát nebezpečne podkúrili Michalovčanom, ale gól sa im streliť nepodarilo. V 21. minúte pridali domáci tretí presný zásah, keď strelou od žrde rozvlnil sieť Jacko. V ďalšom priebehu mohla rezerva ešte prikrášliť svoje víťazstvo, no gólmana FK Pokrok SEZ už neprekonala. Nováčik dohrával posledné minúty zápasu oslabený o jedného hráča, keď po druhej žltej karte musel odísť predčasne pod sprchy Rychnavský.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Pokrok SEZ Krompachy 3:1 (3:1)

Góly: 4. M. Regáli, 7. S. Danko, 21. L. Jacko - 9. Hagara

ŽK: 39. J. Šimko - 68. F. Rychnavský

ČK: 89. F. Rychnavský

Rozhodoval: Cuprák - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: T. Jenčo - D. Horňák, J. Šimko (46. Mikovčík), V. Kostovčík, Lechman (46. J. Andrejko) - L. Jacko (79. Havrila), Gamkrelidze, L. Janič, S. Danko - M. Regáli, A. Leško

FK POKROK SEZ: Kmeťko - Tomašov, Kuriško, M. Ontko, M. Košč - Karpinský (78. Ivančo), Jochman, Ľ. Ontko (84. Rodzik), F. Rychnavský - Hagara (72. Biľ), I. Košč

Ostatné výsledky 13. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Spišská Nová Ves - Vysoké Tatry 0:0, Veľké Revištia - Plavnica 1:2, Spišské Podhradie - Giraltovce 0:0, Haniska - Stropkov 3:2, Barca - Svidník 0:0, Vyšné Opátske - Svit 6:2, Snina - Sabinov 2:1