Michalovčania triumfovali v Dubnici nad Váhom!

2013-10-05 12:00:00

Na Považí doasiahli svoje druhé víťazstvo vonku v tejto sezóne, oba góly do domácej siete zaznamenal Michal Hamuľak.

Druholigové A-mužstvo MFK Zemplín Michalovce naplno zabodovalo na ihrisku Dubnice nad Váhom, kde v zápase 12. kola druhej najvyššej súťaže zvíťazilo 2:1 (1:0).

Na Považí padali góly iba tesne pred a po prestávke. Favorizovaných Zemplínčanov poslal do vedenia v 43. minúte Hamuľak, keď premenil pokutový kop, ktorý bol nariadený za faul domáceho Bilovského na prenikajúceho Božoka. Dve minúty po návrate zo šatní podnikli domáci rýchly protiútok, na konci ktorého bol Šmahajčík, ktorý prekonal brankára Jenča a vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav však vydržal iba štyri minúty, centrovanú loptu poslal do siete najlepší strelec súťaže Hamuľak - 1:2. Aj keď sa mladé dubnické mužstvo snažilo ešte s výsledkom niečo urobiť, cez výbornú defenzívu Michalovčanov sa presadiť nedokázalo, a tak si hostia odvážajú z pôdy MFK všetky tri body.

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:1)

Góly: 47. Šmahajčík - 43. a 51. M. Hamuľak (prvý z 11 m)

ŽK: 40. Múdry, 42. Bilovský, 63. A. Urban - 15. Morlacchi, 68. M. Hamuľak

Rozhodoval: Michlian - 280 divákov

MFK: Maťašovský - Mejič, Múdry, M. Ondráš, R. Čiernik - Bilovský, Zahranychnyy (60. J. Vaško), A. Urban, Liener (86. Števček) - M. Popovič - Šmahajčík

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - Morlacchi - I. Obert (67. D. Kunca), Kovaľ, V. Janočko (71. M. Vanák), Božok - M. Hamuľak (84. Gamkrelidze)

Sobota 12. októbra o 17.30 hod.: Michalovce - Rimavská Sobota (13. kolo)

Sobota 19. októbra o 14.00 hod.: Liptovský Mikuláš - Michalovce (14. kolo)

Sobota 26. októbra o 17.30 hod.: Michalovce - Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (15. kolo)