Mladší dorastenci doma podľahli Košiciam

2013-09-28 12:00:00

Družstvo U17 na vlastnej pôde prehralo s východniarskym rivalom vysoko 0:4, celok U16 zaknihoval prehru 1:3.

V sobotu odohrali na domácej pôde svoje majstrovské stretnutia v Dôvera I. lige mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. V zápasoch 8. kola hostili v derby tímy MFK Košice. Celku U17 sa vôbec nedarilo, keď súperovi z metropoly východu podľahol hladko 0:4 (0:2). Družstvo U16 tiež nebodovalo, prehralo 1:3 (1:0).

U17

Košičania otvorili skóre už v 4. minúte, sa z pravej strany presadil Kuták. Domáci sa potom snažili vyrovnať, mali viac loptu na svojich kopačkách, ale dobre hrajúci hostia ich do šancí nepúšťali. V závere úvodného dejstva predviedol peknú individuálnu akciu Bavoľár, ktorý si poradil s troma obrancami a jeho tečovaná strela skončila v sieti - 0:2. Hneď po zmene strán mohol streliť kontaktný gól Michalovčan Chimaľ, ale v čistej šanci namieril iba do pravej žrde košickej brány. V 48. minúte prišiel tretí gólový úder hostí, obrovskú chybu urobil obranca Penzeš a Kuták zblízka nezaváhal. V 65. minúte ten istý hráč dokonal svoj hetrik, keď sa presadil po rohovom kope a uzavrel skóre duelu na 0:4.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice 0:4 (0:2)

Góly: 4., 48. a 65. Kuták, 38. Bavoľár

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko - Halagan, M. Janočko, A. Kuľha, Penzeš (62. J. Tkáč) - Bednár, Sarik, Reichelt (62. M. Pavuk) - Chimaľ (62. Kaščák), Bellás, J. Straka

U16

Asistent trénera Tomáš Kozár: "Dokázali sme sa ujať vedenia v 21. minúte, keď po kolmici Lukáča prekonal brankára hostí Horváth. Po zmene strán však Košičania skóre otočili, góly strelili po našich chybách. Škoda, že za stavu 1:2 sme nevyužili dobrý brejk, keď sme pokazili prihrávku, následne sme inkasovali tretí gól. Namiesto 2:2 tak bolo 1:3. Hostia mali fyzickú prevahu, kvôli čomu naši hráči prehrávali osobné súboje, čo v konečnom dôsledku rozhodlo. Potvrdilo sa, že v tejto súťaži môže každý poraziť každého."

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice 1:3 (1:0)

Góly: 21. A. Horváth - 48. Dancák, 53. Svistun, 76. Sabol

MFK ZEMPLÍN: M. Kočiš - Poprik, R. Kiš, Masnica (70. Cap), L. Šomšák - P. Kolesár, Ciganoc (58. Lehotský), M. Šomšák - R. Lukáč, A. Horváth (48. T. Duška), Sopata

Najbližšie stretnutia odohrajú Michalovčania v sobotu 5. októbra na pôde AS Trenčín. Družstvo U17 nastúpi o 11. hodine, U16 o dve hodiny neskôr.