Návraty k víkendovým zápasom áčka aj béčka

2013-09-23 12:00:00

Oba seniorské tímy MFK Zemplín hrali doma - kým druholigový porazil Šamorín 3:0, štvrtoligový podľahol Vysokým Tatrám 0:2.

A-MUŽSTVO

Aj keď trojgólové víťazstvo Michaloviec nad Šamorínom vyzerá jednoznačne, museli sa naň domáci poriadne nadrieť, pretože hostia boli nepríjemným súperom a podali sympatický výkon. „Nebol to jednoduchý zápas. Dali sme síce na začiatku rýchly gól, ale Šamorín potom poriadne hrýzol. Našťastie Morlacchi po rohu zvýšil naše vedenie, ukľudnili sme sa a v posledných sekundách hry som tretím gólom poistil víťazstvo,“ spokojne hovoril po zápase útočník MFK Zemplín Martin Regáli, ktorý si otvoril strelecký účet v tomto druholigovom ročníku. „Už bolo načase. Ako útočník dať prvý gól až v desiatom kole, tak to nie je nič moc. Chcel som hlavne trafil bránu, podarilo sa a som rád, že konečne som sa presadil,“ pokračoval.

Pred týždňom proti trnavským juniorom si Zemplínčania vypracovali množstvo šancí, strelili však iba jeden gól a remizovali 1:1. Teraz v sobotu bolo tých príležitostí o poznanie menej, ale paradoxne sa presadili až trikrát. „Takto to občas vo futbale býva. V minulom zápase sme sa v koncovke trápili, cez týždeň sme však na tréningoch mali viac streľby, tak možno preto sa nám tak strelecky zadarilo,“ dodal na záver 19-ročný zakončovateľ, ktorý proti FC ŠTK 1914 vybehol na trávnik v 74. minúte. Zverencov trénera Jozefa Bubenka už zajtra čaká zápas 3. kola Slovnaft Cupu na ihrisku prvoligového Ružomberka. 

B-MUŽSTVO

Futbal býva niekedy veľmi krutý. Presvedčili sa o tom hráči rezervného tímu MFK Zemplín Michalovce, ktorí mali v domácom súboji proti Vysokým Tatrám jednoznačné držanie lopty, ale gól sa im streliť nepodarilo. Naopak, hostia rozvlnili sieť za brankárom Matúšom Kirom hneď dvakrát a tešili sa z víťazstva 2:0 (1:0). Treba však povedať, že tri body získali zaslúžene, lebo okrem dvoch presných zásahov si vypracovali aj ďalšie gólové šance.

Mužstvo z Vysokých Tatier sa po tretíkrát v rade predstavil na súperovom ihrisku. Kým v predchádzajúcich dvoch súbojoch nebodovali a ani neskórovali, teraz sa im podarilo oboje. „Pre nás to bol dôležitý zápas, pretože sme sa konečne potrebovali chytiť. Hlavne výsledkovo, lebo v poslednom dueli v Haniske to herne nebolo zlé, ale v závere sme dostali gól. Všetko sme podriadili výsledku a tomu zodpovedal aj priebeh hry. Domáci mali viac z hry, ale do vyloženej šance sa nedostali. My sme hrozili z protiútokov. Súboj sme zvládli hlavne po taktickej stránke, myslím si, že vyhrali sme zaslúžene,“ povedal po stretnutí najskúsenejší hráč hosťujúceho FK Radoslav Sirko.

Michalovčania chceli natiahnuť sériu bez prehry na tri zápasy a od začiatku sa do súpera pustili. Ale všetky ich akcie končili na šestnástke hostí, cez prehustenú obranu Tatrancov sa presadiť nedokázali. „Hrali sme na jednu bránu, súper hrozil iba z protiútokov. Nevedeli sme sa dostať do vyloženej šance. Útočili sme hlavne stredom hosťujúcej obrany a veľmi nám to nešlo. Po jednej z rýchlych kontier hostí sme inkasovali, keď Mikovčík nešťastne zasiahol loptu rukou a rozhodca odpískal penaltu. V polčasovej prestávke nám tréneri vysvetľovali, aby sme to skúšali viac po stranách a následne centrovali do šestnástky, ale gól sa nám streliť nepodarilo. Súper nám dal aj druhý gól, keď sme nevystúpili proti hráčovi a ten to trafil do šibenice. Potom sme znervózneli, strácali sme veľa lôpt a s výsledkom sme už nedokázali nič urobiť,“ skonštatoval michalovský obranca Dávid Horňák.

Zdroj: denník Korzár