Zaváhanie favoritov využili Bardejovčania

2013-09-16 12:00:00

Trojica ašpirantov na postup do najvyššej súťaže - Michalovce, Podbrezová, Senec - zaknihovali navlas rovnaké výsledky.

Výsledky stretnutí 9. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2013/2014:

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava juniori 1:1 (1:0)
Góly: 20. I. Obert - 68. B. Bališ, ŽK: 83. Božok - 41. Peševski, 80. Ciprys, 81. M. Rehák, rozhodovali: Fajčík - Brendza, Kubačka, 1980 divákov

V prvom polčase sa hralo podľa nôt Michalovčanov, ktorí si vypracovali viacero dobrých streleckých príležitostí. Ujala sa však iba jedna, keď v dvadsiatej min Hamuľak vysunul Oberta, ten obišiel aj brankára hostí a poslal loptu do bránky - 1:0. Ďalšie príležitosti Michalovčanov zostali nevyužité. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, pretože hostia sa čoraz viac dostávali do zápasu. Dve príležitosti trnavskej "juniorky" sa neskončili gólom, v 68. min však už brankár Raška kapituloval po strele Borisa Bališa. V záverečných minútach síce hráči MFK Zemplín mali tlak, ale nepotykali si s koncovkou. Keď svoje dve príležitosti nevyužil kanonier Hamuľak, zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:3 (0:3)
Góly: 12. a 27. R. Paraj, 5. V. Bobor, ŽK: 40. Paraj, 51. J. Pinka, 77. Krivjančin (všetci traja FK Pohronie), ČK: 88. Paraj (FK Pohronie) za hrubý faul, rozhodovali: Kozák - Poláček, Kováč, 200 divákov
O všetkom rozhodla úvodná polhodina, v ktorej domáca stopérska dvojica Šupej - Kucharčík vyrobila niekoľko chýb, po ktorých hostia poľahky strelili tri góly. Duel sa potom už len dohrával. Hrdinom zápasu bol dvojgólový Paraj, ktorý si však chuť víťazstva pokazil zbytočným vylúčením v závere

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK SFM Senec 1:1 (1:0)
Góly: 14. Gešnábel - 88. Hlavatovič, ŽK: 13. Konopásek, 52. D. Rehák, 52. Tomiš, 62. R. Mihálik, 72. V. Kráľ - 25. Hílek, 68. Bedecs, 73. Orolín, 77. I. Držík, rozhodovali: Matúš - Lieskovský, Tomčík, 358 divákov
Domáci sa ujali vedenia po peknej akcii v štrnástej minúte, keď Čurgaliho prihrávku zužitkoval Gešnábel - 1:0. Na druhej strane Ujčíkovu hlavičku a strelu Bakalu zneškodnil výborne chytajúci Kolmokov v domácej bránke. Po zmene strán mali prevahu hostia, Ujčíkov pokus zblízka chytil Kolmokov. Šaľania hrozili rýchlymi kontrami. V 88. min po rohovom kope hosťujúci Hlavatovič presnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

FC ŠTK 1914 Šamorín - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)
Gól: 63. Berecký, ŽK: 55. Stojanovič, 60. Čemba (obaja Šamorín), rozhodovali: Marhefka - Vorel, Hrdlička, 480 divákov
Na veľmi ťažkom teréne to bol svižný futbal, ale bez šancí na oboch stranách. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. O jediný presný zásah sa postaral v 63. min po rohovom kope hosťujúci Berecký, ktorý rozhodol o troch bodoch pre Bardejov.

MŠK Rimavská Sobota - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 73. Kostúrik, ŽK: 43. Gálik - 25. P. Lipták, rozhodovali: Vlčej - Ádám, Bobko, 501 divákov
Prvú "vážnu" šancu mali hostia v 37. min: strelu Leška zlikvidoval brankár Kostolanský a dorážku vykopol z bránkovej čiary stopér Sivčevič. Ešte pred polčasovou prestávkou chytil domáci brankár aj strelu Katonu. Po zmene strán mali miernu prevahu hostia, no v 73. min prišli o loptu v strede poľa - Köböl ideálne prihral Kostúrikovi, ktorý s prehľadom prekonal brankára Prešova - 1:0. V 89. min mohol ešte vyrovnať Pavol Šafranko, ale jeho nie príliš prudkú strelu Kostolanský kryl.

MFK Dubnica nad Váhom - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly: 32. A. Urban - 59. J. Pančík, ŽK: 23. Bilovský - 52. J. Szöke, 90. Podio, rozhodovali: Ihring - Jenčura, Ferenc, 345 divákov
Zápas mužstiev z rozdielnych priečok v tabuľke priniesol zaujímavú hru. Domáci viedli od 32. min zásluhou Andreja Urbana. Svoj náskok mohli Dubničania zvýšiť hneď trikrát, ale nemali potrebné šťastie v koncovke. Sústredený tlak a prestriedanie priniesli hosťom vyrovnávajúci gól v 59. min. Michal Pančík zamotal hlavu domácej obrane, prihral bratovi Jurajovi, ktorý z ťažkého uhla stanovil konečnú deľbu bodov. Domácich v stretnutí proti favoritovi viacerými zákrokmi podržal brankár Maťašovský.