Bodovať s belasými im asi nie je súdené...

2016-03-11 12:00:00

Michalovce so Slovanom opäť inkasovali v posledných sekundách, o ďalšie prekvapenie sa tak nepostarali.

Dlho-predlho odolávali futbalisti prvoligových Michaloviec náporu bratislavského Slovana, ale o druhé veľké prekvapenie v priebehu šiestich dní sa nepostarali. Zemplínčania prehrali na Pasienkoch najtesnejším rozdielom 0:1, keď víťazný gól belasých strelil Tamás Priskin, maďarský reprezentačný útočník so slovenskými koreňmi, v poslednej minúte riadneho hracieho času...

Chýbalo tak málo

Hráči nováčika povzbudení výhrou v Žiline urputne bojovali aj v hlavnom meste, kde zubami-nechtami bránili bezgólový výsledok. V čase, keď už ani tí najväčší optimisti z tábora Slovana neverili, že belasým sa podarí skórovať, prišiel gólový úder Priskina. Pre domácich spásonosný, pre hostí krutý. „Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany, lebo sme vedeli, že proti Slovanu na jeho pôde to bude nesmierne náročné. Nemohli sme si dovoliť otvoriť hru. Chceli sme súpera držať čo najďalej od našej brány. Dlho naša taktika slávila úspech, až prišla 90. minúta...“ povedal útočník MFK Zemplín Michal Hamuľak, ktorý už v čase rozhodujúceho gólu bol na striedačke, keď ho dvadsať minút pred koncom vystriedal Maksim Votinov. Kým Slovan počas celého zápasu dobýjal Kelemenovu bránu, Michalovce na Muchovu svätyňu nevystrelili ani raz. „Na hrote sa mi osamotenému hralo veľmi ťažko, veľa lôpt som nemal. V ofenzíve sme nič nevymysleli,“ dodal Hamuľak.

Ďalší veľký favorit

Veľkou oporou žlto-modrých bol opäť raz gólman Marián Kelemen, ktorý vytiahol niekoľko výborných zákrokov pri zakončeniach Róberta Vitteka či Marka Milinkoviča. „Slovan bol v ofenzíve veľmi nebezpečný. Má silné individuality, čo sa v tomto zápase aj ukázalo,“ skonštatoval 25-ročný Hamuľak. Bratislavčania aj druhý vzájomný zápas proti Michalovčanom rozhodli v úplnom závere. V jeseni pri Laborci ich gól na 2:1 padol v nadstavenom čase, teraz ten Priskinov padol v 90. minúte. A nasledoval už iba dvojminútový nadstavený čas... „Asi je Slovan pre nás zakliaty. Potrestal nás však za chvíľkovú nekoncentrovanosť. Veľké mužstvá vedia rozhodovať duely aj v posledných sekundách.“ Zemplínčania sa musia z tejto prehry rýchlo otrepať, lebo už v nedeľu doma o 14.30 hod. privítajú ďalšieho veľkého favorita. Úradujúceho majstra a aktuálneho lídra tabuľky AS Trenčín. „Oni musia, my môžeme len prekvapiť. Chceme im znepríjemniť cestu za troma bodmi. Verím, že niečo sa nám podarí uhrať,“ uzavrel debatu odchovanec humenského futbalu.

Zdroj: korzar.sk