Po bezduchom výkone prišli o pozíciu lídra

2013-09-10 12:00:00

MFK Zemplín Michalovce vonku opäť zahral slabo, v Bardejove v ofenzíve nepredviedol takmer nič.

Mužstvo dvoch tvárí. Aj takýto prívlastok by sme mohli dať druholigovému tímu MFK Zemplín Michalovce, ktorého výkony na súperových ihriskách sa s tými domácimi vôbec nedajú porovnať. Kým na vlastnom štadióne je na ich hru radosť pozerať, vonku z nej bolia oči. Tak to bolo aj v sobotu vo východoslovenskom derby v Bardejove, kde po slabom výkone prehrali 0:1 (0:0).

Ostalo iba pri slovách

Michalovský tím pricestoval na pôdu Partizána v pozícii lídra tabuľky, ale jeho hra tak vôbec nevyzerala. Množstvo fanúšikov zo Zemplína, ktorí si súboj so šarišským rivalom nenechalo ujsť, svoje mužstvo nespoznávalo. „Neviem si vysvetliť, čím to je, že vonku hráme v takom útlme. Celý týždeň sa na zápas poctivo pripravujeme, že budeme hrať svoju hru, ale príde sobota a všetko zostane iba pri slovách,“ kriticky hodnotil výkon svojho tímu útočník Michal Hamuľak, ktorý aj keď už tri zápasy v rade neskóroval, so siedmimi gólmi je stále na čele kanonierov súťaže. „Mali sme jasne stanovený cieľ, ktorý sme, ako stále vonku, nesplnili. Stále rozmýšľam nad tým, prečo vonku nehráme tak ako doma.“

Skoro získali bod

Jediný gól derby padol krátko po zmene strán, keď brankára Rašku prekonal umiestnenou strelou reprezentant do 21 rokov Ján Dzúrik. Veľa však nechýbalo a MFK Zemplín mohol z horného Šariša odchádzať aj s bodovým úlovkom. Bežal už nadstavený čas druhého polčasu, keď sa po priamom kope dostal k lopte práve M. Hamuľak, ale jeho gólovú strelu z otočky bravúrne vyrazil na roh gólman Čikoš-Pavličko. „Bola to naša prakticky prvá strela na bránu v zápase a pri troške šťastia mohla skončiť v sieti. A to bežala 93. minúta. Sme sklamaní, ale s jediným streleckým pokusom medzi tri žrde sa vyhrať nedá,“ hovoril humenský rodák.

Prevýšili ich v bojovnosti

Michalovčanov môže prehra v Bardejove mrzieť o to viac, že domáci celok nepredviedol žiadny oslnivý výkon. „Partizán bol hrateľný súper, ale keďže to, čo sme si povedali pred zápasom v šatni, sme na ihrisku neplnili, nemohli sme pomýšľať na dobrý výsledok. Bardejov oveľa viac bojoval, hral so srdcom, dal gól a preto vyhral,“ tvrdil M. Hamuľak. Zaváhanie mužstva z metropoly Zemplína využili jeho konkurenti, ktorí sa na neho bodovo dotiahli. Dokonca na čele ich vďaka lepšiemu skóre vystriedal Prešov. Najbližšie čakajú „bubenkovcov“ dva zápasy na domácej pôde. „Musíme si vstúpiť do svedomia, vysvetliť si to v šatni a poctivo pracovať ďalej. Neostáva nám nič iné, iba odčiniť výkon z Bardejova a opäť potešiť fanúšikov,“ dodal na záver.

Zdroj: denník Korzár