Víťazom Michalovce Cupu 2013 Real Madrid

2013-08-16 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU. Španielsky gigant si vo finálovom súboji poradil s talianskym celkom Chievo Verona po výsledku 4:3.

Dorastenci španielskeho veľkoklubu Real Madrid sa stali víťazmi 4. ročníka medzinárodného turnaja hráčov do 17 rokov Michalovce Cupu, keď v zápase o prvé miesto porazili talianske Chievo Verona rozdielom jediného gólu 4:3 (2:1).

Madridčania vstúpili do stretnutia výborne a už v 2. minúte sa ujali vedenia, keď sa hlavou presadil Rivero - 1:0. O osem minút bolo vyrovnané, De Paoli popri brankárovi Barberovi rozvlnil sieť. Misky váh na stranu Realu mohol opäť nakloniť Rodriguez, ale v dobrej pozícii namieril nad. V 34. minúte skončil strieľaný center agilného Provenzana tesne vedľa madridskej svätyne. O minútu nato na druhej strane Garcia tiež nenamieril presne. V 39. minúte brankár Salsano neudržal strelu súperového hráča a Rodriguez dorazil loptu do brány - 2:1. Aj úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Realu, už po niekoľkých sekundách hry zvýšil náskok Španielov Rodriguez, keď trafil do šibenice. O tri minúty sa podarilo zdramatizovať zápas Gallovi, ktorý znížil na rozdiel jediného gólu. V 64. minúte trafil Ncissah presne k žrdi a bolo vyrovnané. O desať minút sa poradilo Realu streliť víťazný gól, Garcia z pravej strany prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 4:3. Vyrovnať sa už nepodarilo Stangmellinimu, ktorý vypálil tesne nad.

Real Madrid CF - AC Chievo Verona 4:3 (2:1)

Góly: 2. Rivero, 39. a 41. Rodriguez, 74. Garcia - 10. De Paoli, 44. Matteo Gallo, 64. Ncissah

ŽK: 23. Garcia - 37. Favre, 40. Salsano, 40. Provenzano

Rozhodoval: Jurenka - 2 000 divákov

REAL CF: Barbero - Bas, Herrera, Sena, Molina - Garcia, Grau (71. Buces), Seoane, Mayoral (61. Martinez) - Rivero, Rodriguez (75. Dorado)

AC CHIEVO: Salsano - Stangmellini (75. Amarantidis), Cerqueti (50. Bence), Oprut, Di Minico (75. Roma) - De Paoli (48. Idugbor), Favre, Matteo Gallo (63. Leris), Ceccarelli, Provenzano - Ncissah