Villarreal zdolal Šachtar a teší sa z tretej priečky

2013-08-16 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU. V stretnutí bohatom na góly zvíťazili hráči španielskeho družstva 4:3, hoci až trikrát prehrávali.

Obhajca minuloročného prvenstva, celok Villarrealu, obsadil na 4. ročníku Michalovce Cupu bronzovú priečku. Španieli zdolali v súboji o tretie miesto ukrajinský tím Šachtaru Doneck 4:3 (2:2).

V zaujímavom súboji najprv Kovalenko namieril iba do bočnej žrde, ale v 19. minúte Hlahola už zoči-voči brankárovi Luguovi nezaváhal - 0:1. Hneď nato mohol zvýšiť náskok Šachtaru Kapelian, ale namieril tesne vedľa. V 23. minúte sa podarilo vyrovnať Ramonovi, ktorý sa presadil z pravej strany - 1:1. Neprešla ani minúta a Ukrajinci viedli opäť: Avagimian rozvlnil sieť - 1:2. O päť minút sa oprel do lopty hlavou Ramon a strelil svoj druhý gól v stretnutí - 2:2. V 36. minúte Hlahola v tutovke prestrelil a o tri minúty nato na druhej strane Chucovu strelu vyrazil brankár Romanov. Aj v druhom dejstve pokračovali strelecké hody - už v 41. minúte sa po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku presadil Kostenko - 2:3. O sedem minút však vyslal exportný volej na bránu Šachtaru Sena a vyrovnal na 3:3. V 58. minúte sa Španieli prvýkrát v zápase dostali do vedenia, keď skóroval Chuca, a to už z rúk nepustili. Mali však aj šťastie, pretože dve obrovské šance na vyrovnanie spálil Kostenko. Villarreal sa tak teší z bronzu, Šachtar Doneck obsadil konečnú štvrtú priečku.

Villarreal CF - FC Šachtar Doneck 4:3 (2:2)

Góly: 23. a 29. Ramon, 48. Sena, 58. Chuca - 19. Hlahola, 24. Avagimian, 41. Kostenko

ŽK: 53. De Los Cobos - 4. Fursov, 26. Grachov, 76. D. Shevchenko

Rozhodoval: Chmura - 1 000 divákov

CF: Lugue - Xavi Liebanas (41. Sena), Soro, Lucas, Llop (24. Bonell) - Ali (41. Pau Torres), De Los Cobos, Chuca (63. Molina), Kiko - Villanueva (63. Fernandez), Ramon (63. Poveda)

FC ŠACHTAR: Romanov - Grachov, Terekhov, Fursov, Kozlov (41. D. Shevchenko) - Senytskyy (63. Shapovalov), Avagimian, Pikhalonok (63. Korobenko), Kovalenko - Kapelian (41. Kostenko), Hlahola