V úvodnom dueli tesné víťazstvo Villarrealu

2013-08-13 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU. V otváracom stretnutí 4. ročníka Michalovce Cupu si obhajca prvenstva zo Španielska poradil s Banskou Bystricou.

V prvom zápase medzinárodného dorasteneckého turnaja Michalovce Cup 2013 zvíťazili futbalisti španielskeho tímu Villarreall CF nad slovenským celkom FK Dukla Banská Bystrica najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Družstvá predviedli na úvod turnaja slabý výkon, vo vyrovnanom súboji si nevypracovali veľa gólových šancí. V 20. minúte sa Peniak z Dukly snažil z priameho kopu prekvapiť gólmana Luqueho, ale ten bol pozorný. O osem minút nato odcentroval Villanueva na Torresa, ktorý však hlavou nedočiahol na loptu. Následne Ramonova dorážka skončila nad bránou. Po zmene strán mali miernu prevahu Španieli, Dukla sa spoliehala na rýchle kontry. V 57. minúte mali obrovskú šancu hráči Villarrealu, keď z ľavej strany poslal spätnú prihrávku Sena a strelu Povedu zblokovala obrana Dukly na roh. O dve minúty nato krížna strela Hámorníka skončila tesne vedľa pravej žrde. Rozhodnutie padlo minútu pred koncom, keď na konci rýchlej akcii Villarrealu bol Poveda, ktorý zabezpečil svojmu tímu zisk troch bodov.

FK Dukla Banská Bystrica - Villarreal CF 0:1 (0:0), na strely zo značky PK 1:3

Gól: 79. Poveda

ŽK: 75. Valent - 20. Molina

Rozhodoval: Fajčík - 1 300 divákov

FK DUKLA: Faltáni - Cvik, Gaško, Mojžiš, Peniak - Patr. Kováč (34. Škrečok), Vítek, Kapusta (49. Bublák), Arvensis (49. Valent), Hámorník (60. David) - Klačan (60. Reguli)

CF: Luque - Xavi Liebanas (65. Ali), Soro, S. Perez, Bonell (65. Kiko) - Molina (41. Poveda), Pau Torres (65. De Los Cobos), Chuca, Segura (65. Llop), Villanueva (56. Fernandez) - Ramon (41. Manu Sena)