Rezervné mužstvo vonku opäť víťazne!

2013-08-07 12:00:00

Tentokrát nezaváhalo v Giraltovciach, kde vyhralo 3:1. O góly v domácej sieti sa postarali Leško, Andrejko a Lukačko.

Štvrtoligové B-mužstvo MFK Zemplín Michalovce zvíťazilo aj vo svojom druhom majstrovskom súboji v tomto ročníku. A opäť na súperovom ihrisku! Tentoraz v Giraltovciach, kde triumfovali po výsledku 3:1 (1:1).

Tréner Tomáš Kozár: "Domáci na nás vybehli, hrali tvrdo a nakopávali lopty. Postupne však kondične odpadávali, vysoké tempo nevydržali, a to rozhodlo. Skóre sme otvorili v 22. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Adrián Leško. Ten bol nariadený práve po faule na Aďa. Giraltovce vyrovnali zo spornej penalty o desať minút neskôr. V druhom polčase sme už na ihrisku dominovali a oba góly sme strelili z rýchlych brejkov, najprv sa presadil Ján Andrejko a potom Michal Lukačko. Domáci nemali žiadne vyložené gólové šance, iba zopár striel, ktoré zneškodnil Tomáš Jenčo. Ten však dochytal s veľmi nepríjemným zranením a vo veľkých bolestiach, keď si ešte v prvom polčase nepríjemne narazil bok."

MFK Slovan Giraltovce - MFK Zemplín Michalovce B 1:3 (1:1)

Góly: 32. Vojta (11 m) - 22. A. Leško (11 m), 70. J. Andrejko, 88. Lukačko

ŽK: 21. Vojta - 31. V. Kostovčík

Rozhodoval: Alexa - 200 divákov

MFK SLOVAN: P. Štefánik - Kuriplach (75. Čuška), Fiľakovský, Vaľovský, E. Tomko - Roba (80. Gdovin), Verčimák, Digoň, Čurlík - Pankuch, Vojta

MFK ZEMPLÍN B: T. Jenčo - M. Mindžák (32. Škultéty), V. Kostovčík, D. Horňák, M. Devečka - J. Štofík, Havrila (61. Lukačko), Ilinjo, J. Andrejko (86. A. Devečka) - Gamkrelidze, A. Leško

Ostatné výsledky 2. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Vyšné Opátske - Spišské Podhradie 6:0, Veľké Revištia - Stropkov 2:0, Spišská Nová Ves - Krompachy 5:1, Sabinov - Svit 1:2. Zápasy Snina - Svidník a Barca - Haniska odohrajú v neskoršom termíne.

Nedeľa 11. augusta o 10.30 hod.: Michalovce B - Barca (3. kolo)

Nedeľa 18. augusta o 16.00 hod.: Vyšné Opátske - Michalovce B (4. kolo)

Nedeľa 25. augusta o 19.30 hod.: Michalovce B - Veľké Revištia (5. kolo)