Hostia v treťom kole ani raz neskórovali

2013-08-05 12:00:00

Česť hosťujúcich tímov zachraňovali hráči Rimavskej Soboty, ktorí na ihrisku Šamorína dosiahli bezgólovú remízu.

Súhrn výsledkov piatkových a sobotňajších stretnutí 3. kola II. slovenskej futbalovej ligy 2013/2014:

ŠK SFM Senec - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: 53. Hlavatovič (z pok. kopu), 61. R. Ujčík, ŽK: 47. J. Bartek, 77. Kačala (obaja Prešov), ČK: 52. P. Petráš (Prešov) za faul, rozhodovali: Samotný - Kubačka, Jankovič, 748 divákov
Domáci futbalisti predviedli počas celého zápasu proti lídrovi súťaže z Prešova vynikajúci výkon. Vytvorili si množstvo gólových príležitostí, ktoré zužitkovali po zmene strán. V 53. min bol v šestnástke faulovaný Orolín a Hlavatovič potrestal hostí z pokutového kopu. Prešov navyše prišiel o vylúčeného P. Petráša. Druhý gól Senčania pridali v 61. min, keď Ujčík nedal šancu prešovskému gólmanovi Talianovi. Hosťom sa v ďalšom priebehu hry nepodarilo skorigovať výsledok, a tak domáci získali tri cenné body.

ŽP Šport Podbrezová - FC Spartak Trnava juniori 2:0 (1:0)
Góly: 17. Gerec, 70. H. Tubonemi, ŽK: 82. B. Bališ, 85. Deket, ČK: 74. M. Mečiar (všetci Trnava), rozhodovali: Šuniar - Roszbeck, Borsányi, 810 divákov
Domáci sa presadili hneď z úvodnej šance, keď Harvilko našiel voľného Gereca a nová posila "železiarov" z MFK Ružomberok otvorila gólový účet stretnutia. V závere I. polčasu mohol zvýšiť Harvilko, ale jeho strela neprekvapila brankára Rusova. Po zmene strán ožili Podbrezovčania po príchode J. Pančíka a Tubonemiho. Prvý menovaný nastrelil brvno, Tubonemi v 70. min po akcii Harvilka zvýšil na 2:0 a o päť minút neskôr nepremenil pokutový kop.

Partizán Bardejov - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 53. Dyjan de Azevedo, ŽK: 77. L. Zápotoka, 82. J. Zápotoka - 15. Krivjančin, rozhodovali: Jurenka - Vindiš, Špivák, 650 divákov
Bardejovčania začali od úvodu stretnutia s nátlakovou hrou. Hostia však bránili s väčším počtom hráčov, cez ktorých mali domáci problém prejsť. V úvodných minútach stretnutia netrafili Bardejovčania Pisarik s Dzúrikom. Hosťujúci Krivjančin mieril v 20 min len do brvna. Hra sa potom vyrovnala. Domáci boli aktívnejší a v 53 min sa legionárovi Azevedovi podarilo zužitkovať prihrávku Jána Zápotoku a strelil jediný gól stretnutia. Hostia síce chceli vyrovnať, no to sa im už do konca stretnutia nepodarilo.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MŠK Rimavská Sobota 0:0
ŽK: 40. A. Špánik, 48. Čemba, 85. Gregora - 73. Válovčan, ČK: 87. Válovčan (Rimavská Sobota) za odkopnutie lopty, rozhodovali: R. Weiss - Lieskovský, Ferenc, 450 divákov
V horúcom počasí produkovali mužstvá priemerný futbal. V prvom polčase si ani jeden tím nevypracoval šancu. Opticky mali viac z hry hostia. Najväčšiu šancu zápasu spálil v 75. min hosťujúci Kurák, ktorý zblízka neprepasíroval loptu do domácej bránky. V Šamoríne sa diváci gólu nedočkali, a tak si mužstvá body podelili.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Dubnica nad Váhom 2:0 (1:0)
Góly: 38. Tomiš, 87. Čurgali, ŽK: 89. Charizopulos, 90. Gešnábel - 16. Múdry, rozhodovali: Straka - Bednár, Bobko, 272 divákov
Vo veľkej horúčave videli diváci víťazstvo domácich Šaľanov. Prvý gól padol v 38 min.po Mihálikovom centri, keď Tomiš z 10 metrov trafil z ostrého uhla do siete. Hráči Dusla na začiatku druhého dejstva spálili dve veľké príležitosti. Na druhej strane Urbanovu strelu bravúrne vyrazil domáci gólman Kolmokov. V závere zápasu po úniku Gešnábela uzavrel skóre Čurgali.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 60. Kunca, ŽK: 84. Podhorin - 20. Mir. Pastva, 58. Kucharčík, rozhodovali: Ježík - Petríček, Mikulaj, 2045 divákov
Michalovčania od úvodu držali taktovku duelu, ale vyložené šance v I. polčase neprichádzali. V 3. min nebezpečne vystrelil Janočko, ale brankár Šavol si s jeho tvrdou strelou poradil. Tesne pred prestávkou vystrašil hostí Božok, ktorého pokus opečiatkoval ľavú žrď. Domácim sa podarilo skórovať v 60. min, keď sa po úniku a strieľanom centri Božoka presadil Kunca - 1:0. Hráči MFK Zemplín si vypracovali aj ďalšie príležitosti, ale druhý gól už nepridali.