Domáce hradby v 2. kole II. ligy povolili

2013-07-28 12:00:00

Na vlastnej pôde naplno bodovali iba prešovský Tatran a juniori trnavského Spartaka.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 2. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2013/2014:

SOBOTA

MFK Dubnica nad Váhom - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:4 (1:1)

Góly: 40. Šmahajčík - 3. Stojanovič, 48. Cmarko, 51. Čemba, 59. Pončák, ŽK: 42. Stojanovič, 89. Čemba (obaja Šamorín), rozhodovali: Vlčej - Benko, Jenčura, 223 divákov

Dubnici sa nevydaril vstup do zápasu, keď inkasovala už v 3. min od Stojanoviča. O vyrovnanie sa postaral v závere prvého polčasu Šmahajčík, ale domáci sa zjavne nepoučili. Po zmene strán totiž v 48. min prekvapil Cmarko obranu MFK. Navyše, o 3 min neskôr prevzali hostia zo Šamorína definitívne taktovku zásluhou gólu Čembu. Ani štvrtý presný zásah FC ŠTK 1914 nenechal na seba dlho čakať: v 59. min sa oň krásnou strelou postaral Pončák. V nadstavenom čase ešte trafil striedajúci hosťujúci Jančovič brvno.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

Góly: 51. Kostúrik - 11. M. Hamuľak, ŽK: 17. M. Kurák, 31. M. Gálik, 33. Migaľa - 32. D. Kunca, 47. Božok, rozhodovali: Marhefka - Vorel, Bobko, 408 divákov

Hostia zo Zemplína sa ujali vedenia, keď v 11. min po centri Janočka dorazil zblízka loptu do siete Hamuľak. Domáci sa v druhom polčase viac tlačili pred bránku Rašku. V 51. min ich úsilie korunoval gólom Kostúrik - 1:1. V 72. min mal veľkú šancu striedajúci Köböl, ale trafil do brankára hostí.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)

Gól: 78. Dyjan de Azevedo, ŽK: 40. Brčák, 46. Lišivka, 61. Pastva, 69. Fuják - 64. Palša, 68. Kuhajdík, rozhodovali: Špaček - Jankovič, Borsányi, 250 divákov

V prvom polčase mali viac z hry hostia z Bardejova. Šance Dyjana de Azeveda a Andraščíka však nepriniesli zmenu skóre. Po prestávke domáci zvýšili svoje úsilie. Pretavili to do troch veľmi dobrých šancí, ale ani jedna neznamenala gól, a tak hostia trestali: po hodine ich streleckej odmlky prišiel v 78. min prízemný center z pravej strany, ktorý našiel osamoteného Dyjana de Azeveda a ten asi z metra nedal šancu brankárovi Šavolovi. Liptáci sa v závere nevzdávali, ale útočili "do plných" a napokon sa im nepodarilo vyrovnať.

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0)

Góly: 53. D. Leško (z pok. kopu), 56. P. Petráš, ŽK: 28. P. Petráš - 26. Morháč, ČK: 52. Morháč (Podbrezová) po druhej ŽK, rozhodovali: Prešinský - Lieskovský, Hancko, 1030 divákov

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, vyloženú príležitosť si vypracovali iba hostia z Podbrezovej. Morháčovu strelu však brankár Prešova Talian vyrazil na roh. Po zmene strán si domáci počínali oveľa agresívnejšie a aj vďaka tomu si utvorili veľkú šancu v podobe pokutového kopu po faule Morháča na Dolného. Leško sa v 53. min z bieleho bodu nepomýlil - 1:0. Prešovčania proti už oslabenému súperovi pokračovali v ofenzívnom prejave a z viacerých možností využili ešte jednu: Petráš sa v 56. min sa presadil hlavou po rohovom kope.

NEDEĽA

FC Spartak Trnava juniori - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (2:0)

Góly: 22. Zvolenský (z 11 m), 38. Augustíni - 75. Gešnábel, ŽK: 68. Zvolenský, 90.+ Augustíni - 43. Čurgali, 53. Mihálik, 66. Mujkoš, rozhodovali: Mojsej - Mókoš, Vindiš, 280 divákov

Domáci juniori od úvodu dávali najavo, že chcú odčiniť debakel z Prešova. Už do zmeny strán dosiahli dva góly. Najprv v 22. min po priamom kope Augustíniho zahral v pokutovom území jeden z obrancov Šale rukou a Zvolenský bezpečne premenil penaltu. V 38. min práve kapitán Trnavčanov Zvolenský pätičkou na hranici šestnástky šikovne uvoľnil Augustíniho, ktorý sám zoči - voči Kolmokovovi nezaváhal. Hostia znížili štvrť hodiny pred koncom, keď primalú "malú domov" brankárovi Filipkovi od stopéra Klabníka pohotovo vystihol Gešnábel a vykresal Duslu nádej na aspoň bod. Skóre sa však odvtedy napokon už nezmenilo.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠK SFM Senec 1:4 (1:2)

Góly: 30. Sekereš - 41. Orolín, 42. Hlavatovič, 64. Ujčík, 86. Bedecs, bez kariet, rozhodovali: Fajčík - R. Sluk, Petríček, 1110 divákov

Domáci začali veľmi dobre a vedenia sa ujali po polhodine hry, keď prudký center Matuškoviča zužitkoval Sekereš. Hostia ešte pred prestávkou otočili, v 41. min vyrovnal Orolín a minútu neskôr pridal druhý gól Senca Hlavatovič. Po zmene strán boli domáci bezzubí, hostia umnou a taktickou hrou ešte zvýšili svoj náskok.