Na ihrisku Rimavskej Soboty sme remizovali

2013-07-27 12:00:00

Michalovčania vyhrávali od 11. minúty, keď sa presadil Michal Hamuľak, domáci však krátko po zmene strán vyrovnali.

Druholigoví michalovskí futbalisti remizovali v zápase 2. kola súťaže na pôde Rimavskej Soboty 1:1 (1:0) a pripísali si tak štvrtý bod do tabuľky. Na Gemeri zaknihovali už tretiu remízu za ostatné dva mesiace - predtým dvakrát za sebou na ihrisku MŠK dosiahli bezgólovú remízu.

V dusnom počasí sa mohli Michalovčania už v 3. minúte ujať vedenia, ale Hamuľak v čistej šanci domáceho gólmana Kostolanského neprekonal. Útočník MFK Zemplín však o osem minút nato už predsa len rozvlnil sieť Gemerčanov, keď po akcii Kovaľa s Janočkom zblízka skóroval - 0:1. "Bubenkovci" boli lepším tímom, ale ďalší gól sa im už v prvom dejstve streliť nepodarilo. Do kabín tak odchádzali s najtesnejším jednogólovým vedením. Kým úvod prvého dejstva vyšiel hosťom, začiatok toho druhého už domácim. Už v 51. minúte sa im podarilo zmazať jednogólové manko, pretože do čierneho sa trafil Kostúrik - 1:1. A keďže v zostávajúcich minútach zápasu sa už strelci nepresadili, zrodil sa v Rimavskej Sobote remízový rezultát.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

Góly: 51. Kostúrik - 11. M. Hamuľak

ŽK: 17. M. Kurák, 31. M. Gálik, 33. Migaľa - 33. D. Kunca, 46. Božok

Rozhodoval: Marhefka - 408 divákov

MŠK: Kostolanský - R. Rubint, M. Sivčevič, Poliach, Migaľa - M. Gálik, Nilaš (46. Köböl) - M. Kurák (87. L. Lupták), Válovčan, L. Jánošík (64. Hruboš) - Kostúrik

MFK ZEMPLÍN: Raška - I. Obert, Michal Gallo, T. Sedlák, M. Vanák - Kovaľ, Podhorin, V. Janočko (82. S. Danko), Božok (55. L. Janič) - D. Kunca (70. M. Regáli), M. Hamuľak

Sobota 3. augusta o 19.30 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (3. kolo)

Utorok 6. augusta o 17.00 hod.: Námestovo - Michalovce (1. kolo SP)

Nedeľa 11. augusta o 16.30 hod.: Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - Michalovce (4. kolo)