Na Memoriáli Antona Titka víťazne Michalovčania

2013-07-23 12:00:00

Tím Hviezdoslavovej na turnaji ani raz nezaváhal a zaslúžene siahol na víťaznú trofej.

Víťazom prvého ročníka Memoriálu Antona Titka, na ktorom štartovali futbalisti narodení v roku 1998 a mladší, sa stali hráči družstva hrajúceho pod názvom Michalovce Hviezdoslavova. Tí vo všetkých šiestich zápasoch vrátane toho finálového vyhrali a právom sa radovali zo zisku prvenstva. Turnaj, ktorý bol spomienkou na športového nadšenca a bývalého prezidenta michalovského futbalového klubu, sa uskutočnil 17. a 18. júla v športovo-rekreačnom komplexe Sĺňava v stredisku Paľkov na Zemplínskej Šírave (práve Anton Titko tento komplex vybudoval) a zúčastnilo sa ho 9 družstiev. Spestrením memoriálu boli aj tri exhibičné stretnutia, v ktorých si sily zmerali bývalí hráči michalovského Zemplína (Zdeno Marjov, Adrián Devečka, Milan Capik...), Hviezdy východného Slovenska (Marek Lukáč, Štefan Horňák, František Hanc...) a Výber Rakovca nad Ondavou (Milan Bakajsa, Vít Teleky...). V prvý deň turnaja boli na programe zápasy žiakov v skupinách aj o 7. a 5. miesto, na druhý semifinále, súboj o 3. miesto a finále. Na záver organizátora ocenili najlepšie tímy aj jednotlivcov.