Vysoká výhra rezervy nad Sobrancami

2013-07-21 12:00:00

B-mužstvo v prvom prípravnom dueli nedalo šancu piatoligistovi, už do prestávky viedlo trojgólovým rozdielom.

Štvrtoligová rezerva MFK Zemplín Michalovce odohrala v nedeľu predpoludním na ihrisku v neďalekom Lastomíre svoj prvý prípravný zápas. Nad Sobrancami, ktoré účinkujú v piatej lige skupine Juh, zvíťazila jednoznačne 5:0 (3:0).

Počas celého stretnutia mali prevahu Michalovčania. Do vedenia ich poslal už v 9. minúte Leško, ktorý po peknej uličke Regáliho zoči-voči brankárovi Žofčákovi nezaváhal - 1:0. Hneď nato mohlo byť vyrovnané, keď sa Hutaj sám rútil na Jenča, ale gólman MFK Zemplín vkĺzačkou Sobrančanovi veľkú šancu zmaril. Ani v 24. minúte sa hosťom nepodarilo streliť gól, keď po rohovom kope Ivanka Pavlina hlavičkoval iba do pravej žrde. Presne po uplynutí polhodiny hry unikol hosťujúcej obrane Regáli a zvýšil na 2:0. Tesne pred odchodom do šatní fauloval Ličko vo vlastnej šestnástke strelca druhého michalovského gólu a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Leško - 3:0. V druhom dejstve hry pridali domáci ďalšie dva góly. Najprv v 67. minúte si center Egriho nešťastne hlavou vrazil do siete Dunda a pár minút pred koncom striedajúci Copko po Štofíkovom uvoľnení nekompromisne rozvlnil sieť - 5:0.

MFK Zemplín Michalovce B – MFK Sobrance 5:0 (3:0)

Góly: 9. a 45. A. Leško (druhý z 11 m), 30. M. Regáli, 67. vlastný Dunda, 84. Copko

MFK ZEMPLÍN B: T. Jenčo – D. Horňák, V. Kostovčík, Morlacchi (46. M. Mindžák), M. Devečka (46. P. Egri) – J. Štofík, S. Danko (46. Copko), Havrila (54. Karch), L. Jacko – A. Leško, M. Regáli (46. L. Forgáč)

MFK: M. Žofčák – Kasič (60. Dunda), Pavlina, P. Danko, Ličko – M. Marcin (30. Barbarič), Bajuz, Ivanko (30. Spišák, 54. Surmaj), L. Sabo – T. Čižmár, Hutaj

Druhé a zároveň posledné prípravné stretnutie pred začiatkom novej sezóny odohrajú zverenci trénera Tomáša Kozára v nedeľu 28. júla o 10. hodine na domácej pôde proti piatoligovým Veľkým Kapušanom.