Ďalšie vysoké víťazstvo Michalovčanov

2013-07-12 12:00:00

Rozdielom štyroch gólov triumfovali nad poľským Nowym Saczom, o góly sa postarali Hamuľak, Gamkrelidze, Obert a Leško.

Druhé víťazstvo rozdielom štyroch gólov za sebou dosiahli v piatok večer futbalisti A-mužstva MFK Zemplín Michalovce, ktorí si tentoraz hravo poradili s účastníkom druhej poľskej najvyššej súťaže MKS Sandecja Nowy Sacz po výsledku 4:0 (2:0).

Michalovčania mali skvelý vstup do zápasu, už v 5. minúte po osi Obert - Kunca - Hamuľak posledne menovaný nemal problém otvoriť skóre - 1:0. V 9. minúte mohol ten istý hráč streliť aj druhý gól, ale po Obertovej dlhej prihrávke namieril iba do brankára Cabaja. Po štvrťhodine hry nebezpečne vystrelil Sedlák, ale lopta išla tesne vedľa. V 30. minúte pohrozili aj hostia, po centri Makucha hlavičkoval tesne nad Raškovu bránu Badalyan. O sedem minút nato domáce trinúny jasali po druhýkrát, po Kuncovej prihrávke prestrelil gólmana Noweho Saczu Gamkrelidze - 2:0.

Krátko po zmene strán sa lopta od aktívneho Kuncu dostala až k úplne osamotenému Hamuľakovi, ktorý však preloboval hosťujúcu svätyňu. Hneď nato nepríjemnú Bebenekovu strelu vytesnil Raška končekmi prstov nad brvno. V 60. minúte ten istý hráč pohrozil opäť, ale Raška bol pozorný. O šesť minút neskôr zahrával z pravej strany priamy kop Janočko a Obert hlavou zvýšil už na rozdiel triedy - 3:0. Veľkú šancu na zníženie skóre mali Poliaci v 72. minúte, avšak najprv dobre zasiahol Jenčo a následnú dorážku hosťujúceho hráča vykopol z bránkovej čiary stopér Gallo. V 83. minúte Michalovčania strelili aj štvrtý gól, striedajúci Leško proti brankárovi uzavrel skóre duelu na 4:0. V samom závere ešte mohol potrestať zlú rozohrávku hostí Danko, ale jeho technická strela skončila na brvne Bombovej brány.

MFK Zemplín Michalovce - MKS Sandecja Nowy Sacz 4:0 (2:0)

Góly: 5. M. Hamuľak, 37. Gamkrelidze, 66. I. Obert, 83. A. Leško

MFK ZEMPLÍN: Raška (61. T. Jenčo) - I. Obert (81. D. Horňák), Michal Gallo, T. Sedlák, M. Vanák - Kovaľ (69. S. Danko), Podhorin (60. Morlacchi), V. Janočko (66. L. Janič), Gamkrelidze (74. A. Leško) - D. Kunca (66. M. Regáli), M. Hamuľak (78. L. Jacko)

MKS SANDECJA: Cabaj (83. Bomba) - Makuch (83. Szeliga), Czarnecki, Petrán (83. Orzechodski), Mójta (74. Skaby) - Bebenek (64. J. Čertík), Greszczyk (66. Szczepanski), Nowak (78. Kostrubala), Kosioronski (72. Kalisz) - Zanislan (67. Gorski), Badalyan (78. Tokarz)

V utorok 16. júla o 18. hodine na domácej pôde odohrajú zverenci kormidelníka Jozefa Bubenka generálku na druholigovú súťaž proti treťoligovej Lokomotíve Košice.