Mladí Slováci vysoko prehrali so Srbskom

2013-06-07 12:00:00

Reprezentácia do 19 rokov neuspela v úvodnom súboji kvalifikácie o postup na ME, príležitosť dostal aj Róbert Kovaľ.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali vo štvrtkovom stretnutí v Srbsku s tamojšími rovesníkmi 0:4 v rámci II. fázy (Elite round) kvalifikácie o postup na ME 2013 tejto vekovej kategórie. Zverenci trénera Milana Malatinského inkasovali tesne pred prestávkou dva góly z kopačky Uroša Djurdjeviča, dva presné zásahy dosiahli domáci aj po zmene strán. Do streleckej listiny sa zapísali Andrija Lukovič a Nikola Antič. Najbližšie sa mladí Slováci v 2. skupine stretnú v sobotu 8. júna s Írmi, o tri dni neskôr nastúpia proti rovesníkom zo Švajčiarska. Na záverečný turnaj do Litvy postúpi len víťaz, resp. sedem víťazov skupín II. fázy kvalifikácie, usporiadateľ má istú účasť.

V úvodnom zápase Slovenska v kvalifikácii nastúpil v základnej zostave proti Srbsku aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Róbert Kovaľ, ktorý na ihrisku pobudol do 57. minúty, kedy ho vystriedal Michal Faško.