Tesná prehra rezervy v zemplínskom derby

2013-05-22 12:00:00

Na ihrisku Veľkých Revíšť zaknihovali porážku 0:1. Jediný gól stretnutia zaznamenal domáci Marián Matej.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce neuspel v stredajšej dohrávke 20. kola štvrtej ligy Východ v zemplínskom derby na pôde Veľkých Revíšť, kde prehral najtesnejším rozdielom 0:1 (0:1).

Od začiatku udávali tempo hry hosťujúci futbalisti, ktorí sa už v 6. minúte mohli ujať vedenia, Hamuľak však po centri Štofíka zakončil tesne nad bránu. O pár minút nato nakopli domáci dlhú loptu do pokutového územia Michalovčanov, obranca Pavlov ju odkopol iba ku Matejovi, ktorý z hranice šestnástky ľavačkou trafil parádne - 1:0. Hostia odpovedali Forgáčovou bombou z 25 metrov, ktorá presvišťala iba tesne vedľa Klamárovej svätyne. V 37. minúte si domáci gólman hravo poradil s technickou strelou Štofíka.

Aj po zmene strán pokračovala prevaha Michalovčanov, domáci celok však pozorne bránil, súpera do čistých šancí nepúšťal a spoliehal sa na rýchle protiútoky. V 54. minúte vystrelil tvrdo spoza šestnástky M. Devečka, brankár Klamár jeho loptu iba vyrazil pred seba, kde číhali hosťujúci útočníci, kapitán Veľkých Revíšť Adam zahral evidentne rukou, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Z následného protiútoku Horňák opečiatkoval brvno. Hráči B-mužstva MFK Zemplín sa snažili vyrovnať, ale gól sa im nedarilo streliť. V 84. minúte mohol zvýšiť domáce vedenie striedajúci Smoľák, ale prízemnou strelou Pillára neprekvapil. A keď sa o tri minúty neskôr po centri M. Devečku hlavou nepresadil ani Mukhametdinov, zaknihovali domáci svoje druhé jarné víťazstvo na svojom trávniku.

TJ Veľké Revištia - MFK Zemplín Michalovce B 1:0 (1:0)

Gól: 11. M. Matej

ŽK: 61. Viňanský, 79. M. Matej - 79. T. Kozár, 83. L. Jacko, 88. M. Devečka

Rozhodoval: Šoltés - 200 divákov

TJ: Klamár – J. Tomko, Viňanský, Miloš Adam, Uhľár – Kiovský (49. Smoľák), J. Tkáč (90+. Praščák), M. Matej, Simčik – Š. Horňák, Chýrik (82. Škirda)

MFK ZEMPLÍN B: P. Pillár – Pavlov, V. Kostovčík, A. Devečka, M. Devečka – J. Štofík (71. M. Gomboš), Ďurik, L. Jacko (87. P. Petričko), Mukhametdinov – L. Forgáč, M. Hamuľak (46. T. Kozár)

Ďalšie výsledky 20. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Giraltovce - Svit 2:0, Stará Ľubovňa - Svidník 4:2, Sabinov - Stropkov 3:1, Snina - Spišské Podhradie 3:1, Haniska - Bardejovská Nová Ves 2:1, Vyšné Opátske - Barca 1:1, Vysoké Tatry mali voľno