Dunajská Streda si vybojovala účasť v I. lige

2013-05-15 12:00:00

V dohrávanom zápase zvíťazila na pôde Dubnice 1:0. V ďalšej dohrávke Liptovský Mikuláš v dôležitom dueli nestačil na Rimavskú Sobotu.

Dohrávané stretnutie 24. kola II. ligy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (1:2)
Góly: 43. Kucharčík - 23. Marián Adam, 39. Katona, ŽK: 25. Kucharčík, 60. Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Špaček - R. Sluk, Petríček, 300 divákov

Hráči Liptovského Mikuláša nevstúpili dobre do dôležitého súboja o záchranu druholigovej príslušnosti pod Tatrami. Hostia šli do vedenia v 23. min, priamy kop Adama jemne tečoval Malec - 0:1. V 39. min trestal domácich Katona, ktorý zvnútra pokutového územia strelou k pravej žrdi zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 43. min sa domáci vrátili do zápasu. Rohový kop rozohral Lišivka na Latiaka, jeho center našiel hlavu Kucharčíka a Liptovský Mikuláš znížil na 1:2. V druhom polčas predviedli domáci lepší výkon, ale nepodarilo sa im skórovať. Hráči Rimavskej Soboty vybojovali na ihrisku súpera tri body do tabuľky.

Dohrávané stretnutie 29. kola II. ligy:

MFK Dubnica nad Váhom - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 62. Fodrek, ŽK: 13. Čiernik - 19. Božoň, 65. S. Velický, rozhodovali: Samotný - Benko, Kubačka, 410 divákov

V 40. min nepremenili hostia dve veľké šance, keď brankára Slávika neprekonali Hošek ani Gerec. Pred prestávkou zaváhal aj domáci Vaško. O troch bodoch pre Dunajskú Stredu rozhodol v 62. min Branislav Fodrek, ktorého domáci faulovali pred pokutovým územím a z nariadeného priameho kopu poslal technickou strelou do bránky. Dunajská Streda má v tabuľke II. ligy tri kolá pred koncom deväťbodový náskok pred Podbrezovou a vybojovala si účasť v Corgoň lige v sezóne 2013/2014.