Mužstvá z dna tabuľky bodovali naplno

2013-05-06 12:00:00

Tri body si na svoje konto pripísali Ružiná, Liptovský Mikuláš aj Dolný Kubín, ktorý dokonca vyhral na pôde súpera.

Súhrn výsledkov stretnutí 29. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - FC ŠTK 1914 Šamorín 4:1 (2:0), hralo sa vo Veľkom Bieli
Góly: 22., 50. a 79. Orolín, 14. Bedecs - 52. Mezovský, ŽK: 41. Karč (Senec), rozhodovali: Pavlík - Vorel, Petríček, 434 divákov

O osude zápasu rozhodla lepšia strelecká efektivita Senčanov, ktorí už v 22. min viedli 2:0 po presných zásahoch Bedecsa a Orolína. Na ihrisku vo Veľkom Bieli sa hral počas celého duelu atraktívny futbal s prispením oboch mužstiev. Strelecky sa najviac darilo Orolínovi, ktorý dosiahol hetrik. Päť minút po začiatku druhého dejstva strelil druhý gól v stretnutí a trojgólový zápis skompletizoval v 79. min. Čestný úspech hostí dosiahol v 52. min Mezovský.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dolný Kubín 0:1 (0:1)
Gól: 37. Sani, ŽK: 85. Ivan Tittel, 89. Bakala (obaja Dolný Kubín), rozhodovali: Vlk, Tomčík a Roszbeck, 348 divákov

Domáci mali územnú prevahu, nič z nej však nevyťažili. Hostia mali len jednu vyloženú šancu, ktorú aj premenili, keď Sani v 37. min využil rýchly brejk a chybu obrany Rimavskej Soboty. V druhom polčase domáci opäť dominovali, ale vyloženú príležitosť si neutvorili, a tak si Dolný Kubín odváža tri dôležité body.

TJ Baník Ružiná - Partizán Bardejov 2:1 (2:1)
Góly: 10. Peciar, 12. Urbánek - 21. Cuprišin, ŽK: 11. Líška, 52. Urbánek, 72. M. Michalík, 85. M. Ferenc - 23. L. Zápotoka, 41. Kundra, 41. V. Palša, 76. Molčan, 90. Hanuščák, 90. Nworah, ČK: 22. Cuprišin, po zápase J. Zápotoka (obaja Bardejov), rozhodovali: Chmura - Bobko, Bednár, 250 divákov

Od úvodu sa odvíjal veľmi svižný futbal. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. V 10. min sa domácim podarilo otvoriť skóre, keď Peciar poslal odrazenú loptu za Molčana. V 12. min Baník zakombinoval cez Kočiša a Blaščíka až k Urbánkovi a bolo 2:0. Ružiná potom poľavila, čo hostia aj využili. V 21. min znížil Cuprišin na 1:2 z pohľadu Bardejova. Následne videl ten istý hráč červenú kartu za zákrok na Ferenca. Na ihrisku sa začalo viac iskriť ako hrať, čoho výsledkom boli štyri žlté karty na domácej a šesť na hosťujúcej plus dve červené karty.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (2:0)
Góly: 8. M. Pastva, 41. Trnovský, 78. Balluch - 57. Prúčny, bez kariet, rozhodovali: Fajčík - Brendza, Bóllo, 250 divákov

V prvom polčase mali jednoznačne navrch domáci, svoju veľkú prevahu korunovali dvoma gólmi. Najskôr sa v 8. min presadil Pastva, ktorý si nabehol na center Tnovského. Druhý gólový moment prišiel štyri minúty pred koncom úvodného dejstva: Šupej z priameho kopu mieril k pravej žrdi Kolmokova, ten vyrazil loptu len pred seba a Trnovsky ju poslal do prázdnej bránky. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, zvýšili aktivitu a výsledkom bol gól na 1:2 z ich pohľadu. Vôbec prvá strela Šale na bránku sa v 57. min skončila presným zásahom - striedajúci Prúčny sa presadil po rohovom kope. Duslo sa nadychovala k vyrovnaniu, ale napokon sa mu už nepodarilo streliť ďalší gól. Naopak, Liptovský Mikuláš zásluhou Ballucha pridal poistku na 3:1.

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 2:3 (1:1)
Góly: 14. Božok, 52. V. Janočko - 32., 60. a 72. Tubonemi, ŽK: 36. Božok - 17. M. Kochan, 54. Podio, ČK: 83. Kovaľ - 52. M. Kochan po 2. ŽK, 56. Andrič, rozhodovali: Smolák, Chládek a Mikulaj, 980 divákov

Domáci Michalovčania sa dostali do vedenia v 14. min, keď sa presadil kapitán Božok. Hostia stihli vyrovnať už do polčasovej prestávky hlavičkou Tubonemiho. Druhé dejstvo sa začalo lepšie opäť pre Michalovce. V 52. min Janočko dal gól na 2:1 a následne hostia prišli za päť minút o dvoch vylúčených hráčov. Napriek tomu najlepší strelec II. ligy Hector Tubonemi dvoma gólmi otočil skóre v prospech Podbrezovej - najprv v 60. min vyrovnal na 2:2 a potom v 72. min zavŕšil svoj hetrik.

Stretnutie Dubnica nad Váhom - Dunajská Streda odložili na 15. mája.