M. Radványi: Dúfam, že o rok to dotiahnete do ligy

2013-05-01 12:00:00

Kormidelník FK DAC 1904 po zápase pochválil michalovské mužstvo, podľa neho v jari u nich ešte také kvalitné nehralo.

Hlasy trénerov po stretnutí 28. kola II. ligy Dunajská Streda - Michalovce:

Mikuláš Radványi (FK DAC 1904): „Dnes tu hral najlepší súper na jar. Michalovce majú skúsených, veľmi dobrých hráčov, ktorí sú veľmi silní na lopte. Prvý polčas mali jasne v réžii, hrali na jeden dotyk, my sme hrali kŕčovito. Chvalabohu v zakončení zlyhali, alebo lopta v štyroch-piatich prípadoch prešla pred bránkou. Do druhého polčasu som poslal mužstvo s tým, že Michalovce nasadili latku veľmi vysoko a to tempo nemôžu vydržať. Chceli sme sa presadiť po štandardke, v čom sme silní. Dostali sme ale gól a vtedy sa ukázala sila koletívu, zvrátili sme zápas a so šťastím vyhrali. Musím dať kompliment môjmu mužstvu, lebo bojovalo do poslednej minúty a porazilo veľmi ťažkého súpera, jedného z najsilnejších v druhej lige. Dúfam, že ďalší rok to Michalovce dotiahnu do ligy, lebo keď budú takto hrať, musia ísť do ligy. Samozrejme, som spokojný s tým, že sme taký zápas vyhrali a sme opäť bližšie. Chýbajú nám konštruktívni hráči ako Fodrek a Obžera, ktorí vedia podržať loptu a dať prihrávku. Dnes bol Gašparík zdravý na 50 percent, ani Gerec nie je v poriadku a keď títo konštruktívni hráči nie sú v pohode, odrazí sa to na výkone celého mužstva. Máme tu mladých, 19-20 ročných hráčov ako Gerec, Gerát, Sedlák, ktorí prišli z ligových mužstiev, aby sa rozohrali a okúsili vyššiu súťaž. Každým zápasom sú pod väčším tlakom. Ja som už zakázal v kabíne hovoriť o postupe, čaká nás ešte päť ťažkých zápasov a hráči cítia tlak. Prišli sa sem učiť, šťastie je, že tam máme skúsených Velického, Majerníka, Gašparíka, od ktorých sa môžu učiť. Keby som tam mal Fodreka, Obžeru, aj tí mladí by vyzerali inak. Teraz musia ťahať oni, ale potrebujú čas. Aj preto je toľko nepresností, navyše súper bol živší, vytváral tlak a zbieral odrazené lopty. Jasne nás v tom prehrávali, možno 30 k 70, a preto mali hru pod kontrolou.“

Albert Rusnák (MFK Zemplín): „Zápas sa ľuďom musel páčiť. My sme prišli hrať futbal, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme boli lepší, rýchlejší, futbalovejší, dôraznejší v osobných súbojoch. Bohužiaľ, futbal sa nehrá na krásu, ale na góly. Domáci strelili dva góly, ktoré sme si v podstate dali my sami. To ma mrzí, pretože to znehodnotilo robotu všetkých chalanov. Myslím si ale, že sme tu zanechali dobrý dojem, aj keď v tejto súťaži sa hrá o body a nie na dojem. Domáci silou vôle otočili, majú veľmi silný kolektív a hlavne skúsených hráčov na všetkých postoch. My takých hráčov nemáme a preto prehrávame takéto dôležité zápasy, aj keď mužstvo má svoju kvalitu, robí poctivo a ukazuje to aj v zápasoch. Chýba nám tá vnútorná sila a skúsenosť, ktorou by sme takéto zápasy dokázali dotiahnuť do víťazného konca. Gratulujem domácim k víťazstvu a verím, že to dotiahnu k vytúženému postupu, pretože si to zaslúžia.“