Vedenie sme neudržali, u lídra tesná prehra

2013-04-30 12:00:00

Michalovčanov poslal do vedenia Dominik Kunca, domáci futbalisti však v záverečnej desaťminútovke skóre otočili.

S prázdnymi rukami sa zo Žitného ostrova vracajú futbalisti MFK Zemplín Michalovce, ktorí na ihrisku lídra v Dunajskej Strede prehrali najtesnejším rozdielom 1:2 (0:0).

Súboj mal rovnaký priebeh ako ten jesenný na pôde FK DAC 1904. Zemplínčania sa ujali vedenia, ale v úplnom závere oňho prišli. Domáci hráči im strelili dva góly v rozmedzí šiestich minút. Rýchlejší a kombinačnejší hostia mali hodinu prevahu, ktorú korunovali gólom po peknej akcii: Božok odcentroval a Kunca hlavou prekonal Polačeka - 0:1. Domáci sa spoliehali najmä na štandardné situácie realizované Michalom Gašparíkom. Po jednej z nich v 82. minúte vyskočil najvyššie Peter Majerník a hlavou vyrovnal. Rozhodnutie v prospech FK DAC 1904 padlo po Velického strele zvnútra šestnástky, ktorá obrancom hostí zmenila smer a prekvapila brankára Jenča - 2:1.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)

Góly: 82. Pet. Majerník, 88. S. Velický - 62. D. Kunca

ŽK: 42. Gerát - 50. V. Janočko

Rozhodoval: Pavlík - 1 507 divákov

FK DAC 1904: Polaček - L. Beňo, Božoň, Pet. Majerník, M. Sedlák - Huber, S. Velický - Gerec (70. Ndjandja, 89. Johancsik), Gerát (90+. Kuráň), Mich. Gašparík, Hošek

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Korijkov, L. Hruška, Vernon, M. Vanák - Podhorin, Kovaľ, V. Janočko - D. Kunca (87. A. Leško), P. Jurčo (80. M. Regáli), Božok

Sobota 4. mája o 16.30 hod.: Michalovce - Podbrezová (29. kolo)

Sobota 11. mája o 16.30 hod.: Dolný Kubín - Michalovce (30. kolo)

Sobota 18. mája o 17.00 hod.: Michalovce - SFM Senec (31. kolo)