B-mužstvo si doma poradilo so Sabinovom

2013-04-28 12:00:00

Zvíťazilo 3:1, postupne sa do streleckej listiny za domácich zapísali Martin Regáli, Lukáš Jacko a Peter Petričko.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce zvíťazil v zápase 23. kola IV. ligy skupiny Východ na ihrisku v Topoľanoch nad Sabinovom 3:1 (1:0).

Hneď v úvode vystrelil vedľa brány hosťujúci Lapoš, v 21. minúte si s Novotného zakončením po zemi poradil Bréda. O štari minúty nato unikol po pravej strane domáci Forgáč, prihral do šestnástky na Škultétyho, ktorý v päťke našiel Regáliho a ten vsietil - 1:0. Sabinovčania hrali dobre a vyrovnať mohol M. Andraščík, ale vypálil vedľa. Ten istý hráč v závere prvého polčasu z priameho kopu len tesne minul Brédovu svätyňu. Krátko po zmene strán mohol zvýšiť náskok Michaloviec Jacko, ale dlhý výkop Brédu nevyužil na skórovanie. V 63. minúte Forgáč zakončil do gólmana Hubu a úspešný nebol ani hlavičkujúci Kozár. V 83. minúte odcentroval z ľavej strany M. Devečka na Jacka, ktorý zvýšil na 2:0. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby sa striedajúci Petričko zbavil kľučkou obrancu, vystrelil do protipohybu brankára a upravil už na 3:0. Záverečné slovo zápasu patrilo hosťom, ktorí vďaka Vrankovi v nadstavenom čase zaznamenali aspoň čestný úspech.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Slovan Sabinov 3:1 (1:0)

Góly: 25. M. Regáli, 83. L. Jacko, 88. P. Petričko - 90+. Vranko

ŽK: 17. Pavlov, 34. Dargaj, 45. M. Devečka, 66. L. Jacko, 77. T. Kozár, 83. D. Horňák - 68. Janiga, 82. Lapoš, 90. Vranko

Rozhodoval: Juhás - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Bréda - D. Horňák (86. M. Hreha), Dargaj, A. Devečka, M. Devečka - Pavlov (73. P. Petričko), T. Sedlák, Škultéty - L. Jacko, L. Forgáč, M. Regáli (46. T. Kozár)

MFK SLOVAN: Huba - Janiga (88. T. Futej), Ľ. Andraščík, Novotný, Dedina - Prusák (56. Vranko), M. Andraščík, Dlugoš, D. Bašista (56. P. Kolpák), Verešpej - Lapoš

Ďalšie výsledky 23. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ:

Veľké Revištia - Giraltovce 2:2, Vyšné Opátske - Haniska 1:1, Barca - Snina 0:2, Bardejovská Nová Ves - Vysoké Tatry 4:0, Spišské Podhradie - Stará Ľubovňa 3:0, Stropkov - Svit 2:0, Svidník mal voľno