Starší dorastenci v derby porazili MFK Košice

2013-04-27 12:00:00

Na svoje konto si pripísali najtesnejšie víťazstvo 1:0, keď jediný gól zápasu strelil stopér Jozef Šimko.

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase 23. kola prvej ligy na domácej pôde vo východniarskom derby nad MFK Košice 1:0 (1:0) a zaknihovali tak už tretiu výhru za sebou, pričom tretíkrát za sebou neinkasovali ani jeden gól. Menej sa darilo mladším dorastencom, ktorí Košičanom podľahli 0:1 (0:0).

Starší dorastenci U19

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel už v 21. minúte, keď mali Michalovčania výhodu priameho kopu, ktorý zahral Turik rovno na hlavu Šimka a ten rozvlnil sieť. Po prestávke mohli poistiť triumf domáceho družstva Lechman (zakončil iba do brankára), Stropkay (opečiatkoval brvno) i Mukhametdinov (sám pred brankárom neuspel), ale keďže svoje šance nepremenili, vydreli Zemplínčania najtesnejšie víťazstvo.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 21. J. Šimko

MFK ZEMPLÍN: Kira - Ďurik, Sochanič, J. Šimko, Škultéty (39. D. Horňák) - Grič (46. Lechman), Harvila - M. Koscelník, Turik, Mukhametdinov - J. Štofík (73. Stropkay)

Mladší dorastenci U17

Tréner Ján Gajdoščík: "Zápas svojou úrovňou nenadchol. Podali sme slabý výkon, viacerí hráči zahrali pod svoje možnosti. Súper strelil výťazný gól po hodine hry, keď sa lopta šťastne odrazila od brucha hosťujúceho hráča do našej brány. My sme si vypracovali iba jedinú gólovú šancu, ktorú po Tóthovej akcii spálil Bellás, keď zblízka trafil iba do brankára."

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice 0:1 (0:1)

Gól: 60. Štefančík

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - M. Kolesár, M. Janočko (78. J. Hreha), Mikovčík, Halagan - T. Vožný, Havrila, Vajs, J. Andrejko (65. Ferko) - Bellás (61. Sarik), L. Tóth

Najbližšie majstrovské duely odohrajú Michalovčania na pôde Trenčína. Zápasy sú na programe v nedeľu 5. mája o 10. hodine (starší) a 12.15 hod. (mladší).