Na domácej pôde víťazne iba Bardejovčania

2013-04-24 12:00:00

Vo včerajších dohrávkach 21. kola vonku triumfovali až tri mužstvá - Rimavská Sobota, Senec a Dunajská Streda.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí dohrávaného 21. kola II. lfutbalovej igy:

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (0:2)
Góly: 50. Janočko (z pok. kopu) - 26. Marián Adam, 37. Pribula, ŽK: 31. Vernon, 44. L. Hruška, 59. Božok - 34. Migaľa, 84. Marián Adam, rozhodovali: Marhefka - Benko, Lieskovský, 1080 divákov

Diváci videli duel rozdielnych polčasov. Kým domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, hostia vyťažili z minima maximum. V 26. min otvoril skóre otvoril skóre M. Adam - 0:1. Gemerčania zvýšili v 37. min s prispením domáceho bránkara Jenča zásluhou Pribulu. Michalovčania znížili v 50. min, keď po faule na Gamkrelidzeho premenil Janočko pokutový kop. Vyrovnať sa však domácim už nepodarilo a pripísali si prvú jarnú domácu prehru.

MFK Dubnica nad Váhom - ŠK SFM Senec 1:2 (1:1)
Góly: 29. J. Vaško - 11. Martin Mikulič (z pok. kopu), 55. Hlavatovič, ŽK: 17. J. Vaško, 71. Šmahajčík, 78. Djiby Ba - 53. P. Polgár, 73. K. Kuzma, 90. Karč, ČK: 81. Djiby Ba (Dubnica) po druhej ŽK, rozhodovali: Mastiš - Kubačka, Jankovič, 320 divákov
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, najmä v prvom polčase. V úvodnom dejstve to vyzeralo, že domáci sa vymania zo série prehier. V druhom sa však réžie chytili hostia a Hlavatovičov gól zo štandardnej situácie im stačil na tri body. Domáci v závere prišli aj o stopéra Djibyho

Partizán Bardejov - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:1 (2:0)
Góly: 4. Dyjan De Azevedo, 21. J. Dzurík - 71. Marušin, ŽK: 35. S. Kica, 83. V. Palša, 84. L. Zápotoka - 14. Mezovský, 75. Fulmek, rozhodovali: Smolák - Bednár, Borsányi, 460 divákov

Domácim sa vydaril hneď prvý rohový kop, po ktorom Dyjan Carlos De Azevedo šikovne zblízka hlavou prekvapil hosťujúcu obranu. Aktívnejší domáci mali síce šance, no až v 21. min Ján Dzurík pridal z hranice druhý gól. Hostia mohli znížiť po priamom kope Saviča, ale Pončák zblízka hlavičkoval vedľa. Po prestávke domáci prepásli dve príležitosti a ponúkli šancu súperovi, ktorý v 71. min po úniku Saviča, jeho centri z pravej strany skóroval zásluhou Marušina. Šamorín bol aktívnejší, ale domáci ubránili jednogólové vedenie.

TJ Baník Ružiná - MFK Dolný Kubín 0:0
ŽK: 53. M. Kočiš - 38. Gejdoš, 55. V. Macko, rozhodovali: Glova - Vorel, Jenčura, 300 divákov

V stretnutí išlo obom mužstvám o veľa. Územnú prevahu mali domáci hráči, ktorí v prvom polčase trafili Peciarom brvno. V druhom polčase mali aj šťastie, keď hostia mohli z dvoch protiútokov skórovať. Chýbala im však väčšia presnosť v zakončení.

FK Slovan Duslo Šaľa - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 18. Ivančík - 21. Hošek, 67. Michal Gašparík, ŽK: 84. Mujkoš - 63. Gerát, 90. Poláček, 90.+ Ndjandja, rozhodovali: Somoláni - Súkeníková, Tomčík, 735 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí sa domáci ujali vedenia gólom Ivančíka, ktorý z osemnástich metrov namieril presne do dolného roku. Hostia rýchlo vyrovnali, keď priamy kop hostí šikovne tečoval Hošek. O víťazstve DAC rozhodol v 67. min Gašparík strelou zo šestnástich metrov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Bez kariet, rozhodovali: Weiss - Sluk, Petríček, 510 divákov

V úvodnom dejstve mali hosťujúci hráči dve gólové šance, ale ani jednu nedokázali pretaviť na vedúci gól. Po zmene strán mali zase dve príležitosti domáci futbalisti. Najskôr Morongova strela letela tesne vedľa žrde hosťujúcej bránky. V 90. min mohol byť hrdinom domáci Malec, ale jeho dobrú šancu chytil gólman Hanák.