Domáce zaváhania Podbrezovej aj Bardejova

2013-04-22 12:00:00

Na vlastnej pôde stratili v sobotu body aj Šamorínčania, ktorí s poslednou Ružinou iba remizovali 0:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 26. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - TJ Baník Ružiná 0:0
ŽK: 29. Ležaič, 37. M. Kučera (obaja Šamorín), rozhodovali: Trutz - Súkeníková, Tomčík, 500 divákov

Prvý polčas diktovali tempo hry domáci, ale v koncovke sa im nedarilo. Hostia zahrávali trestný kop v 29. min, Urbánek však trafil len do hornej konštrukcie bránky. Na opačnej strane domáci Pončák nastrelil brvno v 39. min z dvoch metrov. Po obrátke sa Šamorínčania snažili, mali hru v rukách, ale napriek dvom či trom sľubným šanciam sa im nepodarilo vsietiť vytúžený gól.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK SFM Senec 2:1 (1:1)
Góly: 30. Gerát, 83. Antunovič - 38. R. Ujčík, ŽK: 16. Božoň - 9. Hílek, 11. Držík, 84. T. Hanzel, rozhodovali: Kružliak - D. Hrčka, Žákech, 1711 divákov

Susedské derby prinieslo vyrovnaný futbal a rozhodla väčšia efektivita domácich. V úvode sa viackrát vyznamenal domáci brankár Polaček. DAC sa ujal vedenia po svojej prvej vážnejšej akcii v 30. min, keď po Gašparíkovom centri na vzdialenejšiu žrď Gerát z voleja prekonal Kollára - 1:0. Hostia vyrovnali z podobnej situácie v 38. min, K. Kuzma zacentroval a Ujčík z prvej trafil odkrytú časť domácej bránky. Rozhodujúci gól padol v 83. min, Antunovič využil Velického center.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dubnica nad Váhom 3:0 (1:0)
Góly: 24. Hricov (z pok. kopu), 82. T. Malec, 83. Latiak, ŽK: 70. Morong - 12. Mejič, ČK: 23. Maťašovský (Dubinca), rozhodovali: Glova - Špivák, Ferenc, 350 divákov

Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale potom o jeho osude rozhodla 24. min, keď brankár hostí dostal červenú kartu a domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu. V ďalšom priebehu prvého polčasu dominovali Liptáci, nepridali však ďalší gól. Aj v druhom dejstve diktoval hru Tatran, ale nedokázal zužitkovať viaceré príležitosti. Až v 82. min domáci strelili druhý gól, keď Malec využil prihrávku od Moronga. O minútu neskôr spečatil konečné skóre Latiak, ktorý sa presadil spoza šestnástky.

Partizán Bardejov - MŠK Rimavská Sobota 0:1 (0:1)
Gól: 5. Pribula (z pok. kopu), ŽK: 38. L. Zápotoka, 66. Marek Seman, 73. Palša - 65. L. Mravec, 84. Migaľa, rozhodovali: Fajčík - Lieskovský, Jankovič, 1930 divákov

Zápas mal pre domácich nečakaný úvod. V piatej minúte Hanuščák bránil Pribulu nedovolene v pokutovom území a sám faulovaný hráč premenil nariadenú "jedenástku". Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale z viacerých šancí neskórovali. Na druhej strane hlavička Rubinta skončila v domácej sieti, no rozhodca neuznal gól pre ofsajd. Po prestávke najprv hosťujúci Sivčevič mieril tesne vedľa, následne Seman a L. Zápotoka zahodili svoje šance. Najväčšiu príležitosť Soboťanov v druhom polčase spálil Katona, ktorý z piatich metrov nevyužil Siheľského ideálnu prihrávku. Záverečný enormný tlak domácich nepriniesol zmenu skóre.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dolný Kubín 1:1 (0:1)
Góly: 87. Kupčík - 34. V. Macko, ŽK: 23. Podio, 52. Vaščák, 59. J. Pančík - 36. V. Macko, 62. J. Podolský, 74. Bakala, 86. Jurky, rozhodovali: A. Somláni - Petríček, Jenčura, 860 divákov

Hostia pricestovali na Horehronie s úmyslom hrať otvorený futbal, čo domácich zaskočilo a počas celého prvého polčasu si neutvorili vyloženú šancu. Dolnokubínčania boli za svoju snahu odmenení v 34. min gólom Macka, ktorý zužitkoval Klimentovu prihrávku z ľavej stany. Úvod druhého polčasu patril domácim, utvorili si tlak. V 87. min zahrával priamy kop z hranice šestnástky Čekovský a po zákroku brankára Trabalíka zasunul loptu do siete Kupčík - 1:1.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 10. Čurgali, ŽK: 69. Mujkoš, 88. R. Mihálik - 21. Kovaľ, 33. Podhorin, 57. Perez, 68. M. Vanák, rozhodovali: Valášek - Kubačka, Bobko, 385 divákov

Technickejší hostia mali v priebehu celého duelu územnú prevahu, ale minimum šancí. Domáci zahrali takticky dobre. Jediný gól padol v desiatej minúte, keď Čurgali po Mujkošovom priťuknutí trafil z trinástich metrov do siete.