Česť hostí zachraňovali Michalovčania

2013-04-08 12:00:00

Tí ako jediný dokázali vonku zvíťaziť. V šlágri kola sa zrodila bezgólová remíza Dunajskej Stredy s Podbrezovou.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

Partizán Bardejov - MFK Dolný Kubín 1:0 (1:0)
Gól: 13. J. Zápotoka, ŽK: 31. Palša, 69. J. Zapotoka, 89. Kuhajdík - 32. V. Macko, 37. D. M. Pyrka, 54. Bakala, 67. Brčák, 72. Gejdoš, 74. Podolský, 90. Jurky, rozhodovali: Marhefka - Bobko, Roszbeck, 720 divákov

Prvá polovica zápasu sa niesla v znamení územnej prevahy domácich, ktorí si vypracovali množstvo šancí. Jediný gól zápasu sa zrodil v 13. min, keď po Semanovom priamom kope obranca Jurky odhlavičkoval loptu priamo na nohu Jána Zapotoku a ten bez prípravy strelou k pravej žrdi - ako sa ukázalo neskôr - dal víťazný gól. Domáci mali aj ďalšie šance, ktoré volali po góloch - najmä tie z kopačky Pauknera i Jána Zapotoku. Po prestávke sa hostia osmelili, dobre vystriedali a preniesli hru do stredu ihriska. Napriek tomu bolo šancí na oboch stranách menej ako v prvom polčase. Hráči Dolného Kubína pridali v kombináciách a Bardejovčania strácali stred poľa. Napokon sa však domáci tešili z najtesnejšieho víťazstva.

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK SFM Senec 4:1 (1:0)
Góly: 28. L. Szabo, 49. Gešnábel, 62. Čurgali, 72. D. Rehák - 55. Belkovics, ŽK: 32. Charizopulos - 28. K. Kuzma, 30. F. Molnár, 34. Orolín, ČK: 26. Polgár (Senec) za faul, rozhodovali: Leško - E. Weiss, Ádám, 375 divákov

Prvý gól padol z priameho kopu, keď kanonier Šale Lukáš Szabo zo 16 m trafil do pravého rohu bránky Senca. Ešte predtým Polgár zozadu fauloval unikajúceho strelca prvého gólu, za čo dostal od rozhodcu červenú kartu. Na začiatku druhého polčasu po peknej akcii Gešnábel zvýšil náskok domácich. Belkovics síce ondelho znížil, ale výborne hrajúci domáci hráči pridali ešte dva góly a zaslúžene zvíťazili.

TJ Baník Ružiná - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (0:1)
Góly: 83. Gligorov - 40. Kovaľ, 67. V. Janočko (z pok. kopu), 89. Božok, ŽK: 19. A. Urbánek, 66. Daško, 69. M. Ferenc, 90. T. Boháčik - 33. L. Hruška, 36. V. Janočko, 47. Podhorin, 63. D. Kunca, 73. P. Jurčo, rozhodovali: Jaška - Kubačka, Vindiš, 400 divákov

V prvom polčase boli lepší domáci, ale nevyužili vyložené šance, za čo ich hostia postrestali v 39. min Kovaľom. Po zmene strán držali opraty zápasu v rukách hostia. Exreprezentant Janočko zvýšil z pokutového kopu na 2:0 pre hostí. Gligorov síce znížil na 1:2, ale víťazstvo Michalovčanov poistil v 88. min po rýchlom protiútoku Božok.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Dubnica nad Váhom 2:0 (1:0)
Góly: 23. a 80. Ležaič (prvý z pok. kopu), ŽK: 37. Savič, 45. Marušin - 23. Maťašovský, 40. Vajlent, 69. Zahraničnij, rozhodovali: Šuniar - Vorel, Žákech, 470 divákov

Domáci boli lepší počas celého duelu a ich prevaha vyústila do dvoch gólov. Skóre otvoril v 23. min Ležaič, keď z pokutového kopu potrestal faul brankára Maťašovského. Víťazstvo Šamorínčanov poistil v 80. min opäť Ležaič.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 0:0
ŽK: 26. Kochan (Podbrezová), rozhodovali: Pavlík - Tomčík, Lieskovský, 2285 divákov

Druholigový šláger úrovňou zaostával za očakávaním. Nad futbalovou krásou prevládala bojovnosť, rekordná návšteva, ale videla minimum šancí. Najbližšie ku gólu bol domáci Peter Majerník, ktorého hlavičku smerujúcu do bránky odvrátila obrana hostí.

Stretnutie Liptovský Mikuláš - Rimavská Sobota odložili na neskorší termín kvôli nespôsobilej hracej ploche.