Róbert Kovaľ nastúpil za slovenskú 19-tku

2013-03-27 12:00:00

Michalovský stredopoliar odohral zápas v Taliansku, kde mladí Slováci remizovali s domácim výberom 1:1.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov hrali s domácimi rovesníkmi z Talianska nerozhodne 1:1 v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v stredisku Castelfranco Veneto. Obidva góly padli už v prvom polčase. Zverenci trénera Milana Malatinského viedli od 11. minúty zásluhou Šimona Šmehyla z FC Nitra, o päť minút neskôr vyrovnal Moroni. Informáciu prinieslo konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku. Mladí Slováci predtým v sobotňajšom dueli remizovali v Zlatých Moravciach s výberom Malajzie do 23 rokov rovnako 1:1. Pre SR "19" boli tieto dve merania síl vhodnou prípravou do Srbska na júnový turnaj II. fázy kvalifikácie (Elite Round, 6. - 11. 6., súperi: Írsko, Švajčiarsko a domáce Srbsko, pozn.) o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy, ktoré budú v termíne 20. júla - 1. augusta 2013 v Litve. V základnej zostave slovenského výberu na talianskej pôde sa objavil aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Róbert Kovaľ.

Taliansko "19" - Slovensko "19" 1:1 (1:1)

Góly: 16. Moroni - 11. Šmehyl

SR "19": P. Lukáč - Habánek, Ľ. Šatka, Bednárik (O. Duda), T. Huk - Steinhübel (F. Molnár), KOVAĽ (Škriniar), J. Mihalík (M. Marcin), Šmehyl - A. Rusnák ml., Zreľák (M. Dubeň)