Jakub Grič nastúpil za slovenskú 17-tku

2013-02-04 12:00:00

Ani on však prehre svojho tímu nezabránil, Nóri zvíťazili tesne 2:1. Michalovský stredopoliar odohral 50 minút.

Slovenskí futbaloví reprezentanti v kategórii do 17 rokov prehrali v nedeľňajšom zápase v rámci turnaja štyroch krajín v španielskej La Mange s nórskymi rovesníkmi 1:2. O jediný gól zverencov Ladislava Pecka sa postaral v 48. min Žilinčan Lukáš Čmelík. Na kvalitne obsadenom podujatí sa mladí Slováci ešte stretnú s Dánmi (v utorok 5. februára o 15.00 h) a Poliakmi (vo štvrtok 7. februára o 12.00 h). V úvodnom stretnutí dostal v slovenskom výbere príležitosť aj stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Jakub Grič, ktorý na ihrisku pobudol 50 minút.

Slovensko "17" - Nórsko "17" 1:2 (0:1)

Góly: 48. Čmelík - 1. Bytigi, 52. Thorsby

SR "17": Junas - Vodecký, Vavro, Otrísal (11. Brix), Kadlec, GRIČ (50. Zázrivec), Lesniak, Haraslín, Špalek (50. Slaninka), Vlček (41. Vestenický), Lovás (41. Čmelík)

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): "Odohrali sme dobrý zápas, najmä v prvom polčase sme boli futbalovejší, ale doplatili sme na nedisciplinovanosť. Či už hneď úvode, keď sme po chybách stopérov a brankára inkasovali v 40. sekunde, alebo aj po našom vyrovnávajúcom góle, keď sme dovolili Nórom opäť sa rýchlo dostať do vedenia."