S Tatranom Prešov bezgólová remíza

2013-01-30 12:00:00

MFK Zemplín je v príprave naďalej bez prehry, v súboji s prvoligistom bol k víťazstvu bližšie, gól však nedal.

Druholigový celok MFK Zemplín Michalovce remizoval v treťom zápase tejto zimnej prípravy na domácej pôde s prešovským Tatranom 0:0. Počas celého stretnutia sa hral vyrovnaný futbal. Ako prví mohli skórovať domáci, v 7. minúte však Kovaľ po Janočkovej prihrávke z vnútra šestnástky namieril iba do brankára Pláničku. V závere úvodného dejstva ohrozil hosťujúceho gólmana z priameho kopu Janočko. Po prestávke zblokovala domáca obrana pokus Mariana Bernarda a strela Lukáša Hrušku išla vedľa. Najväčšiu šancu duelu spálil v 76. minúte striedajúci Mukhametdinov, ktorý sa po krásnej Sedlákovej prihrávke ocitol úplne osamotený pred Pláničkom, ale mladý ruský útočník vystrelil iba do neho. Krátko po tom sa Tatranu podarilo rozvlniť sieť, avšak gól Lukáša Hrušku neplatil pre ofsajd.

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:0

MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Korijkov, L. Hruška, Smrek (60. M. Vanák), Vernon (30. Perez) - Podhorin (60. T. Sedlák), Kovaľ, V. Janočko (60. Gamkrelidze) - P. Jurčo (60. Mukhametdinov), M. Hamuľak, D. Kunca (60. M. Regáli)

1. FC TATRAN: Plánička – Kolbas, Gavrič, Krajník (60. Schlosser), Krob – Papaj (46. Lukáš Hruška), Joz. Kozák, Kačala, Jakovlev – M. Marcin (65. D. Jacko), Kamenčík (46. M. Bernardo)

Ďalší prípravný súboj odohrajú zverenci kormidelníka Alberta Rusnáka v sobotu 2. februára o 14. hodine na ihrisku prvoligovej Žiliny.