V prvom prípravnom zápase remíza

2013-01-19 12:00:00

Michalovčania ju dosiahli v Bardejove, kde to však s futbalom nemalo takmer nič spoločné. Príčina: katastrofálny terén...

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v prvom prípravnom súboji v Bardejove 1:1, keď vyrovnávajúci gól zaznamenal útočník Michal Hamuľak. Kormidelník Albert Rusnák dal v tomto zápase príležitosť aj novým tváram, prvý polčas odohral Vladimír Janočko, druhý mladý obranca Dávid Horňák z dorastu, ukrajinský útočník Denis Mukhametdinov (ročník narodenia 1994), ale aj michalovský odchovanec Miroslav Božok, ktorý sa s tímom pripravuje od štvrtka. Návrat výborného stredopoliara, ktorý naposledy pôsobil v poľskom klube GKS Belchatóv, do materského klubu však podľa slov trénera A. Rusnáka nateraz nepripadá do úvahy, pretože 28-ročný ľavák by rád pokračoval vo svojej kariére v zahraničí.

Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: Cuprišin - M. Hamuľak

MFK ZEMPLÍN: 1. polčas: T. Jenčo - Perez, L. Hruška, Vernon, M. Vanák - T. Sedlák, Immorlano, Kovaľ, V. Janočko - D. Kunca, M. Regáli

2. polčas: T. Jenčo - D. Horňák, Korijkov, Podhorin, Vernon - L. Jacko, Božok, Gamkrelidze, Immorlano - Mukhametdinov, M. Hamuľak

Tréner Albert Rusnák: "Ťažko hodnotiť tento zápas, pretože s futbalom to nemalo takmer nič spoločné... Hralo sa na zlom teréne, bardejovský umelý trávnik bol úplne zamrznutý. Bola to skôr komédia, hráči sa šmýkali. Snažili sa síce kombinovať, ale veľmi sa im to nedarilo. Mrzí ma to, radšej sme mohli absolvovať tréning alebo odohrať zápas u nás. Teší ma jedine to, že sa nikto nezranil."

Najbližší prípravný duel odohrajú Michalovčania o týždeň v sobotu (26. januára) na domácej pôde proti Rimavskej Sobote. Čas zápasu ešte nie je známy.