Zaverečné jesenné kolo II. ligy v skratke

2012-11-25 12:00:00

Ani jedno domáce mužstvo nedokázalo v 19. kole zaknihovať plný bodový zisk, hostia zvíťazili až trikrát.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže 2012/2013:

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dolný Kubín 1:1 (0:1)
Góly: 66. L. Hruška - 37. Jurky, ŽK: 37. D. Kunca, 66. L. Hruška, 75. Podhorin - 43. Drengubiak, 45. Kutlík, 47. Sivčevič, rozhodovali: Fajčík - Roszbeck, Vindiš, 650 divákov

Na rozmočenom teréne sa hral futbal priemernej úrovne. Hostia sa zamerali na brejky. Jurky otvoril skóre v 37. min zo štandardnej situácie. V druhom polčase mali viac z hry domáci hráči a v 66. min sa podarilo Lubošovi Hruškovi vyrovnať na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle mali síce Michalovčania optický tlak, ale nevypracovali si gólovú šancu. V 90. min mohol naopak rozhodnúť striedajúci Michal Holub, ktorý však hlavou netrafil domácu bránku.

MŠK Rimavská Sobota - ŠK SFM Senec 0:0
ŽK: 58. L. Migaľa - 14. Trajcsik, 22. F. Molnár, 36. Gogolák, 82. T. Hanzel, 83. Bedecs, rozhodovali: Chmura - Špivák, Mojsej, 264 divákov

Na ťažkom teréne sa hral bojovný futbal bez vyložených šancí. Miernu územnú prevahu mali domáci. Hostia zo Senca hrozili rýchlymi protiútokmi, a to najmä po zmene strán. V 76. min mohol rozhodnúť Lapin, ale zblízka trafil len do brankára Rimavskej Soboty Kostolanského.

TJ Baník Ružiná - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)
Góly: 69. Kurák (z pok. kopu) - 25. Hošek, 51. Pecirep, ŽK: 49. Chromek, 58. Karásek, 70. Kamendy - 59. Akwo Tarh Ayuk Taku, 69. Huber, 76. B. Fodrek, rozhodovali: Kráľovič - Súkeníková, Jenčura, 400 divákov

Od úvodu mal zápas svižné tempo najmä zásluhou domácich. Hostia však vyťažili z minima maximum: v 25. min sa po akcii Fodreka s Hošekom ujali vedenia zásluhou druhého menovaného. Navyše, po zmene strán v 51. min Pecirep tečovanou strelou do protipohybu Michalíka zvýšil na 2:0 pre Dunajskú Stredu. Následne tréner domácich prestriedal, na ihrisko sa dostal Kurák, ktorý v 69. min znížil z pokutového kopu. V závere sa Ružiná snažila vyrovnať, no nezužitkovala ani vyložené šance.

MFK Dubnica nad Váhom - ŽP Šport Podbrezová 0:0
ŽK: 36. Božoň (Dubnica), rozhodovali: Piatka - Brendza, Ferenc, 960 divákov

Na dobre pripravenom teréne sa obojstranne odvíjal pekný kombinačný futbal s viacerými šancami. Gól sa však napokon nepodarilo streliť ani jednému mužstvu. Honoru pre najlepších hráčov sa dočkali Dubničan Augustíni a Harvilko z Podbrezovej.

FK Slovan Duslo Šaľa - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:2)
Góly: 21. Marušin, 26. Mezovský, ŽK: 69. Čurgali, 78. E. Gajdoš - 28. J. Pentek, 28. Mezovský, 40. Fulmek, 44. Pelegríny, 53. A. Ceesay, 80. M. Kučera, 90. M. Sedlák, rozhodovali: Marhefka - Poláček, Kubačka, 332 divákov

Hostia zaskočili súpera dvoma nádhernými gólmi v prvom polčase. Najprv Marušin v 21. min trafil z 20 m do ľavého horného rohu, o päť minút neskôr ho napodobnil Mezovský - akurát s tým rozdielom, že presne našiel opačný roh bránky. Šamorínčania mohli zvíťaziť v Šali aj vyšším rozdielom, ale premárnili tri "tutovky".

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Partizán Bardejov 0:2 (0:0)
Góly: 49. Dyjan De Azevedo, 49. V. Andraščík, ŽK: 12. Šupej, 90. Janec (obaja L. Mikuláš), ČK: 57. Šupej (L. Mikuláš) po 2. ŽK, rozhodovali: Vlk - Ádám, Hancko, 150 divákov

V prvom polčase dominovali domáci, ktorí však nevyužili štyri stopercentné šance. O všetkom rozhodla nepozornosť Liptovského Mikuláša na začiatku druhého dejstva, keď v 49. min v rozpätí niekoľkých sekúnd dva razy inkasoval. Navyše, od 57. min dohrával MFK Tatran bez vylúčeného Šupeja, takže Bardejov už nemal problémy ustrážiť si víťazstvo.