Najlepším výkonom oskalpovali lídra

2012-11-12 12:00:00

Michalovce doma porazili Dunajskú Stredu a pripravili ju o vedúcu priečku.

K heroickému výkonu sa v sobotňajšom stretnutí proti Dunajskej Strede vypli michalovskí futbalisti, ktorí excorgoňligistu porazili 1:0 (0:0). V tomto ročníku to bolo jednoznačne najlepšie predstavenie hráčov MFK Zemplín na svojom štadióne. Tí pri troche šťastia mohli zvíťaziť nad FK DAC 1904 aj vyšším rozdielom, dôležité sú však tri body a hlavne prelomenie trojzápasovej série bez zisku bodu.

Robili im problémy

Od úvodných sekúnd bolo jasné, že Michalovčania si nič iné ako víťazstvo nechcú pripustiť. Bojovali, dreli, makali a žiadna lopta pre nich nebola stratená. Takto sa má hrať na domácom trávniku! „Hrali sme ako jedno mužstvo, ťahali sme za jeden koniec povrazu a bojovali jeden za druhého. Tréner od nás vyžadoval, aby sme začali hostí vysoko napádať, čo sa nám aj darilo. Súper s tým mal problémy, predovšetkým vzadu, kde boli pomalší a nám to vyhovovalo. Zvíťazili sme úplne zaslúžene,“ skonštatoval útočník MFK Zemplín Dominik Kunca, ktorý do hry naskočil v 38. minúte, kedy vystriedal zraneného Michala Hamuľaka. Rodák zo Strážskeho priniesol oživenie a svojim výkonom výraznou mierou prispel k triumfu svojho celku. „Do hry ma tréner posielal s tým, aby som dal gól a prikrýval lopty. Keďže súper bol pomalší, mal som si veriť v súbojoch jeden na jedného.“

Líder nepresvedčil

Síce je michalovské víťazstvo iba jednogólové, nebyť zahodených čistých šancí Hamuľaka či Kuncu a nepremenenej penalty Garela, mohli sa tešiť aj z triumfu rozdielom triedy, ktorý by vzhľadom na priebeh duelu pasoval viac. „Škoda, že som svoju šancu nepremenil. Dúfam, že nabudúce to tam padne,“ hovoril o svojej zahodenej tutovke zo 68. minúty D. Kunca a na margo súpera, ktorý do metropoly Zemplína pricestoval ako líder, poznamenal: „Čakali sme od neho viac. Prišiel k nám s viac defenzívnymi úlohami, čo nám iba vyhovovalo.“ Stretnutie sa hralo vo vypätej atmosfére, hostia nedokázali prehltnúť to, že ťahajú za kratší koniec, výsledkom čoho bol vysoký počet žltých kariet na ich strane. DAC ich uvidel dokopy deväť, pričom jedna z nich sa zmenila na červenú a uvidel ju Branislav Fodrek. „Nervozitu pripisujem tomu, že obom mužstvám išlo o veľa. Priblížili sme sa k nemu na rozdiel šiestich bodov, ak by sme boli prehrali, ušli by nám na 12 bodov. Udržali sme kontakt s čelom tabuľky a prelomili krízu. Dúfam, že v Podbrezovej zabodujeme a dotiahneme sa na lídra,“ povedal na záver 20-ročný D. Kunca.

Zdroj: denník Korzár