Víkendové zápasy 16. kola II. ligy v skratke

2012-11-04 12:00:00

Cez víkend zaknihovali domáce tímy tri víťazstvá, hostia vyhrali iba raz, keď Dubnica triumfovala v Šali 3:1.

Súhrn sobotňajších stretnutí 16. kola II. futbalovej ligy:

ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec 1:1 (1:0)
Góly: 35. J. Pančík - 57. M. Mikulič, ŽK: 55. J. Pančík - 41. Tomášek, 65. Jakubovie, 87. Hutta, rozhodovali: Mojsej - Brendza, Jenčura, 688 divákov

V úvode prvého polčasu boli aktívnejší hostia, už v 5. min tečovaná strela Bedecsa tesne minula žrď Hanákovej bránky. Hostia mohli dosiahnuť gól aj v 33. minúte, keď domáci brankár za šestnástkou odhlavičkoval loptu priamo na hlavu Mikuliča, no ten minul opustenú "svätyňu". Prvý gól padol v 35. min, zvnútra pokutového územia z pravej strany sa krížnou strelou presadil Pančík. V 57. min bolo vyrovnané, lebo pred Hanákom šikovne tečoval loptu Mikulič. Od tohto momentu domáci zvýšili tempo, začali si utvárať šance, ale Kochan, Kupčík a Pančík sa nepresadili proti výbornému Kollárovi. Obrovskú šancu zahodil v 77. min Tubonemi, keď po prieniku Pančíka sám z päťky trafil priamo do brankára hostí.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Dolný Kubín 2:0 (1:0)
Góly: 20. Špánik, 70. Marušin, bez kariet, rozhodovali: Straka - Žákech, Špivák, 540 divákov

Šamorín celý zápas kontroloval, mal viac šancí. V druhom polčase sa hostia trošku osmelili, prebrali iniciatívu, ale neutvorili si nijakú vážnejšiu príležitosť. Dolnokubínčania ku koncu otvorili hru, ale domáci to nezužitkovali na zvýraznenie víťazstva.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Rimavská Sobota 3:2 (1:0)
Góly: 16. a 78. S. Velický, 57. J. Marcin - 54. Čertík, 62. Hoferica, ŽK: 28. Hozda, 81. Lénárth - 30. M. Gálik, 56. Rubint, rozhodovali: Smolák - Borsányi, Čajka, 1599 divákov

Domáci sa ujali vedenia priamym kopom Velického. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom dejstve, keď najskôr Čertík vyrovnal a vzápätí Marcin hlavou dostal domácich opäť na koňa. Soboťania v 62. min zásluhou Hofericu vyrovnali. Rozhodujúci gól padol v 78. min, keď opäť Velický strelou z uhla prekonal brankára hostí.

Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 75. Marek Seman (z pok. kopu), ŽK: 20. Kuhajdík, 47. Kica, 56. Marek Seman - 23. Gamkrelidze, 52. J. Čarnota, 54. T. Sedlák, 71. L. Hruška, 88. Kovaľ, ČK: 78. T. Sedlák (Michalovce) po druhej ŽK, rozhodovali: Leško - Mikulaj, Hancko, 1420 divákov

Derby patrilo domácim hráčom. Tí získavali rohové kopy i štandardky, ale vysokí zadáci z MFK Zemplína si s nimi vedeli poradiť. V 38. min po Kicovom centri Azevedovu hlavičku vytlačil na brvno brankár Jenčo a rovnako úspešný bol aj po prestávke po Semanovom priamom kope. Enormný tlak domácich vrcholil chybami v zadných radoch hostí. Štvrťhodinu pred koncom rozhodol o víťazstve Bardejova z pokutového kopu Marek Seman.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Dubnica nad Váhom 1:3 (1:0)
Góly: 39. Tomiš - 73. Šmahajčík, 83. Grabež, 88. Brigant, ŽK: 61. Glenda, 77. Čirik - 41. Bilovský, 78. Augustini, 88. Božoň, rozhodovali: R. Weiss - Ádam, Ščury, 403 divákov

Domáci chceli potvrdiť víťazstvo z Michaloviec a v prvom polčase mali navrch, keď sa ujali vedenia gólom Tomiša. Šaľania mohli v prvom polčase pridať aj druhý presný zásah, ale brankár Maťašovský zachránil hostí. Tí v druhom dejstve s výhodou vetra využili niektoré chyby v domácej obrane a podarilo sa im vyrovnať. Keď sa domáci snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu, hostia pridali ďalšie dva gólové údery a zvíťazili.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Baník Ružiná 1:1 (0:0)
Góly: 88. Šupej - 90. Kurák, ŽK: 43. Lišivka, 52. Malec - 38. Kurák, 41. Ometák, 45. Teixeira, ČK: 54. Teixeira (Ružiná) po druhej ŽK, rozhodovali: Matúš - Vindiš, Ferenc, 262 divákov

Zápas sa niesol od začiatku v réžii domácich. Skóre však otvoril až v 88. min domáci Šupej, radosť jemu aj spoluhráčom pokazil v 90. min vyrovnávajúcim gólom Kurák. Do priemerného zápasu zapadol svojim priemerným výkonom aj rozhodca Roman Matúš.