Žlto-modrí natiahli víťaznú sériu v príprave

2016-02-05 12:00:00

Lokomotíve nastrieľali štyri góly, noví hráči Maksim Votinov a Aliaksandr Sviarchynski už so zmluvami.

Fortunaligový nováčik z Michaloviec sa v príprave vezie na víťaznej vlne. Zemplínčania v stredu dosiahli už štvrtý triumf v rade, keď doma vyprášili druholigovú Lokomotívu Košice 4:0. Prvýkrát sa tak stalo, že po skončení zápasu žlto-modrých nesvietilo na tabuli skóre 2:0 ako tomu bolo v predchádzajúcich piatich prípadoch. Ale že si tento stav Michalovčania obľúbili potvrdzuje fakt, že oba polčasy sa skončili týmto výsledkom...

Opäť bez gólu

MFK Zemplín nielenže štvrtýkrát za sebou vyhral, ale aj neinkasoval. „To je pozitívum, ale v ofenzíve som videl nedostatky. Situácií, kedy sme sa mohli dostať do gólových šance a nevyriešili sme ich dobre, tak tých bolo strašne veľa a v lige by sme zato mohli pykať,“ povedal tréner nováčika Stanislav Griga a doplnil: „Viac sme prestriedali, pretože zajtra nás čaká veľmi ťažký zápas na pôde poľskej Cracovie Krakov, pre ktorú to bude generálka na jarnú časť Ekstraklasy.“ Proti Lokomotíve potešili Grigu mladí hráči, vekom iba dorastenci, ktorí strelili tri zo štyroch gólov. Do „čierneho“ namierili Pavol Bellás, Jozef Vajs a Jakub Straka.

Novici zostávajú

V stredajšom súboji chýbali v michalovskej zostave dve najnovšie akvizície, ruský útočník Maksim Votinov a bieloruský obranca Aliaksandr Sviarchynski. „Doma si ešte vybavovali nejaké náležitosti, aby tu mohli prísť a mohli s nami odletieť na sústredenie do Španielska,“ objasnil Griga. Obaja v MFK Zemplín definitívne zostávajú, pred niekoľkými dňami totiž s klubom podpísali kontrakty do konca tejto sezóny. Funkcionári momentálne doťahujú ich prestup aj administratívne. Votinov a Sviarchynski sú tak po Filipovi Serečinovi ďalšími posilami Michaloviec pre jarnú časť Fortuna ligy.

Zdroj: korzar.sk