Starší aj mladší dorastenci zdolali Podbrezovú

2012-10-31 12:00:00

V poslednom domácom dueli starší porazili "železiarov" 1:0, mladší sa tešili z hladkého triumfu 3:0.

Prvoligoví starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v poslednom domácom stretnutí v jesennej časti nad ŽP Šport Podbrezová najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa presadil striedajúci Adrián Leško. Darilo sa aj mladším dorastencom, ktorí súpera z Horehronia nešetrili a uštedrili im trojgólovú porážku.

Starší dorastenci

V prvom polčase bolo šancí ako šafranu, najväčšiu spálil Kiss, ktorý v 16. minúte v dobrej pozícii nemieril iba do brankára hostí. O päť minút nato poslal Grič odrazenú loptu tesne vedľa. Cez prestávku urobil domáci kormidelník Branislav Sokoli dve zmeny v zostave, do hry sa dostali Adrián Leško a Milan Šimčák, ktorí nahradili Tomáša Kolesára a Patrika Škultétyho. A práve prvý menovaný rozhodol o triumfe MFK Zemplín, keď v 53. minúte zaznamenal jediný gól stretnutia. Michalovské vedenie mohol poistiť krátko po hodine hry Kiss, avšak jeho nepríjemnú strelu zneškodnil gólman Peťko.


MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 53. A. Leško

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Popovič, T. Tomko, J. Šimko, Škultéty (46. Šimčák) - Grič, Harvila (81. D. Horňák), Turik, J. Kiss - T. Kolesár (46. A. Leško), M. Koscelník

Mladší dorastenci

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 3:0 (2:0)

Góly: 11. J. Andrejko, 24. T. Vožný, 51. Chimaľ

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - M. Kolesár, M. Janočko, Mikovčík (65. M. Ferko), J. Vaško (41. J. Straka) - L. Tóth (47. Chimaľ), Havrila, Vajs, J. Andrejko - Bellás (60. Ilinjo), T. Vožný

Tréner Ján Gajdoščík: "Nezačali sme najlepšie, hostia mali v úvode viac hry a niekoľkokrát ohrozili našu bránu strelami spoza šestnástky. Potom sme však prebrali iniciatívu my a strelili sme dva pekné góly. Najprv usmernil Ján Andrejko hlavou do siete Vajsov priamy kop a potom po krásnej individuálnej akcii Jozefa Vajsa dokopával do prázdnej brány loptu Tomáš Vožný. V druhom polčase sme pridali tretí gól, ktorý zaznamenal striedajúci Patrik Chimaľ. Od tej doby sme boli jasne lepším tímom, súpera sme jednoznačne prehrali a zaslúžene triumfovali."

Michalovské výbery čakajú o týždeň v stredu 7. novembra posledné zápasy v jesennej časti. V Prešove budú dohrávať súboje 12. kola, starší nastúpia o 11. hodine, mladší o 13.15 hod.