Víkendové zápasy 13. kola II. ligy v skratke

2012-10-14 12:00:00

Prekvapujúce výsledky sa zrodili v Senci a Podbrezovej, kde favorizované domáce tímy nedokázali bodovať.

Súhrn výsledkov stretnutí 13. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - FK Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:1)
Gól: 43. Čurgali, ŽK: 14. Držík, 62. Gogolák, 66. A. Krátky - 81. Glenda, rozhodovali: Hrčka - Poláček, Žakech, 373 divákov
Domáci si počas celého zápasu nevytvorili ani jednu šancu, na druhej strane hostia dokázali zužitkovať jednu zo svojich dvoch príležitostí a tak si zo Senca odvážajú tri body.

MFK Dubnica nad Váhom - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:1 (0:1)
Góly: 59. Šmahajčík, 90.+ M. Jakúbek - 3. Mezovský, ŽK: 44. Božoň, 49. M. Šupák, 78. Šmahajčík - 71. Ležaič, 72. Fulmek, 74. V. Pončák, rozhodovali: Mojsej - Kubačka, Hrdlička, 285 divákov
Dubnica mala po dvoch prehrách nôž na krku a doma chcela konečne zabodovať. Súper jej zámer skomplikoval rýchlym gólom, v 3. min sa presadil Mezovský. Ľahšie sa hralo hosťom, domáci dlho vyháňali z hlavy myšlienky smerujúce k tretej prehre v rade. V 59. min vyrovnal Šmahajčík a domáci začali herný "kolotoč". Na víťazstvo dosiahli až v nadstavenom čase. Ich snaženie zavŕšil gólom len sedemnásťročný Jakúbek a rozhodol o triumfe domáceho tímu.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1 (2:1)
Góly: 62. a 85. J. Čertík, 6. Pet. Ďurica, 25. Rubint - 20. T. Malec, ŽK: 9. Migaľa - 33. J. Mizerák, 38. Pastva, rozhodovali: Hracho - D. Hrčka, Ščury, 311 divákov
V Rimavskej Sobote sa hral futbal na slušnej úrovni, domáci sa ujali vedenia hneď z úvodnej príležitosti, keď Migaľa vysunul ideálne P. Ďuricu a ten nezaváhal - 1:0. Hostia vyrovnali, keď strelu vyrazenú domácim brankárom zblízka dorazil do siete Malec. Už o päť minút domáci viedli po góle z priameho kopu, ktorý realizoval Rubint. V druhom polčase hostia dobre kombinovali, ale domáci po dvoch rýchlych protiútokoch definitívne rozhodli zápas.

MFK Dolný Kubín - Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gól: 87. Jurky, rozhodovali: Špaček - Jenčura, Borsányi, 310 divákov
V bojovnom zápase od úvodného hvizdu domáci svojou túžbou po víťazstve strhli na svoju stranu víťazstvo po góle Jurkyho v 87. min.

ŽP Šport Podbrezová - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 59. S. Velický (z pok. kopu), ŽK: 21. Minčič, 58. Kupčík - 36. Boya, 38. Hozda, rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, Ádám, 1212 divákov
Po úvodnom oťukávaní sa začali presadzovať domáci útočníci Vaščák a Tubonemi, obaja sa dostali do niekoľkých vyložených šancí, ale gólom zabránil brankár hostí. V 35. min kopali domáci penaltu po ruke Boyu v pokutovom území. Greško svoj pokus však namieril len do brvna. O štyri minúty neskôr mal Greško šancu na reparát, ale tentoraz ho z priameho kopu vychytal brankár Polaček. Hostia v prvom polčase ani raz nezaznamenali strelu do priestoru Hanákovej bránky. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 59. min, kedy rozhodca nariadil pokutový kop pre DAC za faul obrancu Kupčíka vo vlastnej šestnástke. Penaltu s istotou premenil Velický a rozhodol o víťazstve hostí.

MFK Zemplín Michalovce - TJ Baník Ružiná 2:0 (0:0)
Góly: 50. De Oliveira Torres (z pok. kopu), 90.+ M. Regáli, ŽK: 75. De Oliveira Torres - 81. Chomiestek, 84. Urbánek, ČK: 49. Štajer (Ružiná), rozhodovali: Straka - Súkeníková, Bobko, 770 divákov
V prvom polčase si Michalovce vytvorili tlak, z ktorého však nič nevyťažili. V druhom polčase nastal zlom, keď strelu
Jurča vyrazil rukou v 49. min Štajer, za čo videl červenú kartu a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. Ten premenil De Oliveira. Hostia sa neskôr osmelili a v 90. min po strele Chomiesteka mohli vyrovnať, no brankár Jenčo odvrátil na rohový kop. V záverečných minútach hostia vrhli všetko do útoku, spolu s brankárom Michalíkom, čo domáci využili a M. Regáli dal gól do prázdnej bránky.