Víťazstvo B-mužstva rozdielom triedy

2012-10-14 12:00:00

Posledný celok tabuľky Krásnu na vlastnom ihrisku zdolali 3:0, dvakrát sa presadil Čarnota a raz Dargaj.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce dosiahol tretie víťazstvo v rade, keď v zápase 13. kola IV. ligy Východ na ihrisku v Topoľanoch zdolal MFK Košice-Krásna hladko 3:0.

Michalovčania mali raketový nástup do zápasu, keď sa už v 2. minúte po rohovom kope hlavou presadil Dargaj - 1:0. V ďalších minútach nepremenili vľké príležitosti Jacko ani Hamuľak. Hostia hrozili iba sporadicky, v 19. minúte nebezpečne vystrelil Boda, ale strela išla tesne nad Brudňakovu bránu. Domáci mali prevahu a ich vedenie mohol zvýšiť Podhorin, avšak takisto nemal presnú mušku. V 36. minúte Hamuľak po centri Immorlana hlavou netrafil bránu.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, zverenci trénera Milana Lalkoviča naďalej obliehali súperovu šestnástku, ale ďalší gól sa im nedarilo zaznamenať. Po hodine hry strelu striedajúceho Špilára vyrazil gólman Kovalík a o minútu nato s námahou zneškodnil aj Vernonov dobre kopnutý priamy kop. V 69. minúte mohli hostia vyrovnať, ale Bodova strela iba o milimetre minula domácu svätyňu. V 72. minúte sa rezerva MFK Zemplín tešila po druhýkrát, po rohu sa lopta od Podhorina dostala až k Čarnotovi, ktorý strelou bez prípravy zvýšil na 2:0. V závere duelu sa ten istý hráč presadil opäť a uzavrel tak skóre na 3:0.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Košice-Krásna 3:0 (1:0)

Góly: 2. Dargaj, 76. a 86. J. Čarnota

ŽK: 11. J. Čarnota - 90. M. Varga

Rozhodoval: Vojtko - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - V. Kostovčík, Dargaj (73. A. Devečka), Podhorin, Vernon - J. Čarnota, Immorlano (46. Pavlov), Mihok, Kokočák - M. Hamuľak (46. O. Špilár), L. Jacko

MFK: J. Kovalík - Ondrejčo, Sajko, Krupa, Grejták (86. Jakab) - Pačut (81. Pástor), Malata, M. Varga, Macák - Čomor, Boda

Ostatné výsledky 13. kola IV. futbalovej ligy Východ:

Spišské Podhradie - Giraltovce 1:1, Veľké Revištia - Stará Ľubovňa 8:1, Barca - Svidník 1:0, Bardejovská Nová Ves - Stropkov 1:0, Vyšné Opátske - Svit 4:0, Snina - Sabinov 1:1, Haniska - Vysoké Tatry 2:1