Rezerva doma zvíťazila rozdielom triedy

2012-09-30 12:00:00

Na ihrisku v Topoľanoch pretrhla streleckú smolu a hladko si porazila so Svitom, ktorý zdolala 3:0.

V dnešnom stretnutí 11. kola IV. futbalovej ligy Východ si B-mužstvo MFK Zemplín Michalovce pripísalo na svoje konto tretie víťazstvo v sezóne, keď na ihrisku v Topoľanoch rozdielom triedy porazilo Svit 3:0.

Už v 2. minúte po rohu Mihoka prestrelil hosťujúcu svätyňu Dargaj. O tri minúty pohrozili hostia, po centri Petriláka Badzíka hlavičkoval tesne nad. Potom dvakrát nepríjemne pálil Jacko, v prvom prípade výborne zasiahol gólman Marušák, v druhom sa lopta obtrela o brvno. V 20. minúte sa už domáci radovali: Jacko centrom našiel Špilára, ktorý sa hlavou nemýlil - 1:0. O päť minút nato skončil strelecký pokus Devečku tesne nad bránou. V 35. minúte Jamborovu strelu vyrazil Brudňak. Záver prvého polčasu priniesol rušné chvíle, najprv strely Troppa a Jambora zneškodnil výborný Brudňák a z následného protiútoku Čarnota odcentroval na Špilára, ktorý zvýšil vedenie MFK Zemplín - 2:0.

Do druhého polčasu vstúpili Podtatranci aktívnejšie, vytvorili si miernu prevahu, ale do šancí sa nedostávali. V 69. minúte sa strela striedajúceho Bellera odrazila od chrbta Devečku do brvna. O dve minúty nato najprv neúspešne strieľal Dargaj, ale následne Podhorin už trafil presne k žrdi. Rozhodca však v prvom momente ukázal na odkop od brány, pretože lopta prešla cez sieť, ktorá bola deravá... Následne však regulárny gól uznal. V 73. minúte Rusnák z priameho kopu namieril nad michalovskú bránu. Záverečné slovo duelu patrilo Jackovi, ktorý po centri Kokočáka v čistej šanci minul.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Svit 3:0 (2:0)

Góly: 20. a 45+. O. Špilár, 71. Podhorin

ŽK: 22. Griger, 67. Fridman (obaja Svit)

Rozhodoval: Mriglot - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - J. Čarnota, Dargaj, Podhorin, A. Devečka - Pavlov - Kokočák, Harvila, Mihok, L. Jacko - O. Špilár

FK: Marušák - Šilon, Fridman, Koch, Pekarčík - Petrilák (58. Beller), Griger (46. T. Rusnák), Chyba (73. Poľanovský), Jambor - Badzík, Tropp

Ostatné výsledky 11. kola IV. futbalovej ligy Východ:

Stropkov - Giraltovce 2:0, Spišské Podhradie - Krásna 1:0, Bardejovská Nová Ves - Svidník 1:0, Haniska - Snina 0:0, Veľké Revištia - Sabinov 5:2, Barca - Stará Ľubovňa 2:0, Vyšné Opátske - Vysoké Tatry 2:0