Víkendové zápasy 10. kola II. ligy v skratke

2012-09-23 12:00:00

Počas tohto víkendu sa v II. lige zrodili až tri nerozhodné výsledky. Vonku zvíťazili iba Michalovčania.

Súhrn výsledkov stretnutí druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - MFK Dubnica nad Váhom 1:1 (0:0)
Góly: 75. Peňaška - 90. Svorada, ŽK: 78. Čiernik (Dubnica), rozhodovali: Horváth - Hancko, Súkeníková, 742 divákov
Už v 13. min domáci Štyvar nastrelil hosťujúceho gólmana a o päť minút neskôr Držíkov pokus skončil na žrdi. Až do polovice druhého polčasu sa hralo najmä medzi šestnástkami. V 75. min otvoril skóre Peňaška a vzápätí domáci nepremenili tri veľké šance - dvakrát Peňaška a raz Mikulič. Konečnú podobu výsledku dal v 90. min hosťujúci Svorada, ktorý spoza šestnástky po zemi k žrdi vyrovnal na 1:1.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:0)
Góly: 24. Hošek, 77. Velický - 66. Čurgali, ŽK: 25. Velický, 73. Fodrek, 79. Lénárth, 84. Ndjandja - 36. Mujkoš, 83. Rehák, rozhodovali: Kružliak - Tomčík, Kováč, 1397 divákov
Tabuľkový susedia odohrali vyrovnané stretnutie, v ktorom rozhodovalo premieňanie šancí. Hráč stretnutia Obžera pripravil prvý gól pre Hošeka. Hostia vyrovnali v 66. min po spolupráci útočnej dvojice Sabo - Čurgali a domácim zabezpečil víťazstvo Velický, ktorý hlavou rozvlnil sieť po Obžerovom dlhom vhadzovaní a Huberovom predĺžení.

FC ŠTK 1914 Šamorín - Partizán Bardejov 1:1 (0:1)
Góly: 52. Pelegríny - 22. Cuprišin, ŽK: 32. Mezovský, 41. Pončák - 33. Cuprišin, 55. Seman, rozhodovali: Fajčík - Hrdlička, Čajka, 520 divákov
Bardejov hral veľmi dobre, bol to vyrovnaný zápas. Diváci nevideli v zápase veľa šancí na gól. Za spomenutie stojí 72. min, keď hosťujúci Seman nepremenil 11-tku. Stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (3:0)
Góly: 18. a 21. Tubonemi, 31. Minčič, ŽK: 60. Pastva, 79. Tomko (obaja L. Mikuláš), rozhodovali: Glova - T. Somoláni, Barenčík, 806 divákov
Domáci v prvom polčase predvádzali atraktívny útočný futbal. Úvodný gól zápasu strelil po vyšachovaní obrany strelou do prázdnej brány Tubonemi. Tento hráč sa presadil aj o tri minúty neskôr a zvýšil na 2:0. Tretí gól padol zo štandardnej situácie, keď sa hlavou presadil stopér Minčič. V druhom polčase tempo hry upadlo, hra bola rozkúskovaná, bez šancí na oboch stranách.

MFK Dolný Kubín - TJ Baník Ružiná 0:0
ŽK: 53. Hladík (Ružiná), rozhodovali: Leško - Jankovič, Roszbeck, 420 divákov
Hostia boli síce futbalovejší, ale ani jedno z mužstiev si nevypracovalo gólovú šancu, preto sa zápas skončil nerozhodne 0:0.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:2)
Góly: 7. J. Čertík - 23. Garel, 29. Regáli, 84. P. Jurčo, ŽK: 40. Nilaš, 42. Balát, 64. Rubint, 80. Vargic - 33. Perez, 36. Zonzon, 47. Garel, 73. Regáli, rozhodovali: Pavlík - Petríček, Pozor, 303 divákov
Obe mužstvá boli v ťažkej situácii po sérii prehier. Úvod vyšiel lepšie domácim po centri Sihelského skóroval Čertík. Hostia však boli rýchlejší a futbalovejší a vyrovnali, keď Rubín hlavou tečoval strelu Garela. O 6 min neskôr skóroval Regáli po individuálnej akcii na pravej strane. V druhom polčase mal príležitosť na vyrovnanie Kamenčík, ale zblízka trafil len brankára. Nádeje domácich definitívne zmaril Jurčo, ktorého strela v 84. min aj s prispením brankára Kostolanského skončila v sieti.