Súhrn 8. kola druhej najvyššej súťaže

2012-09-09 12:00:00

V sobotňajších druholigových zápasoch platilo "môj dom - môj hrad", keďže domáce mužstvá nestratili ani jeden bod.

Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)
Gól: 90. P. Vaško, ŽK: 61. Borbély - 61. Gešnábel, 70. Charizopulos, rozhodovali: Jurenka - Bóllo, Petríček, 500 divákov
V Šamoríne boli diváci svedkami vyrovnaného zápasu, v ktorom oba tímy vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal. O triumfe domácich rozhodol v závere duelu striedajúci Vaško po dvoch minútach pobytu na trávniku.

Partizán Bardejov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ L. Zápotoka, ŽK: 24. V. Staš, 67. Kundra - 21. T. Labun, 33. P. Tomko, 50. Lišivka, rozhodovali: Chmura - Borsányi, Jenčura, 1600 divákov
Úvodnú gólovú príležitosť mal domáci Cuprišin, ale neprestrelil brankára hostí Šavola, ktorý bol počas stretnutia oporou svojho mužstva. Aj keď sa Šarišanom nedarilo v strede poľa, sľubné boli strelecké pokusy Semana a najmä ďalšia gólová príležitosť Cuprišina. Po prestávke sa už hralo na jednu bránku, len Balluch vyskúšal pozornosť domáceho brankára a Ďungel po brejkovej situácii nemieril presne. Keď už sa zdalo, že sa zápas skončí nerozhodne, enormné nasadenie domácich korunoval v nadstavenom čase L. Zápotoka presnou strelou k ľavej žrdi spoza pokutového územia.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Baník Ružiná 3:2 (2:1)
Góly: 3. Hošek, 6. Nulíček, 90.+ Velický (z 11 m) - 14. Kurák, 56. J. Chomistek, ŽK: 78. Obžera - 12. Štajer, 29. Teixeira, 65. Kurák, 78. Urbánek, rozhodovali: Piatka - Slyško, Bednár, 1579 divákov
V zápase prvého s posledným tímom tabuľky sa zrodili množstvo šancí na oboch stranách. Domáci favorit mal úvod ako zo sna, v 6. min po góloch útočnej dvojice Hošek - Nulíček viedli už 2:0. V 13. min Fodrek z DAC nepremenil penaltu a z protiútoku Kurák znížil na 1:2. Potom sa osmelili hostia, ktorí v 56. min vyrovnali zásluhou Chomisteka. O výsledku duelu rozhodol premenený pokutový kop Velického v nadstavenom čase za faul na Obžeru.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dubnica nad Váhom 2:0 (2:0)
Góly: 28. a 33. V. Greško (druhý z 11 m), ŽK: 71. J. Vaško (Dubnica), ČK: 32. Čiernik (Dubnica) za faul, rozhodovali: Kozák - Cuninka, Špivák, 814 divákov
Domáci sa od začiatku zápasu ukázali ako skúsenejšie mužstvo a omladený tím hostí zatlačili do defenzívy. Prvý gól zápasu padol v 28. min, keď sa po odrazenej lopte oprel pravačkou Greško a trafil priamo do šibenice bránky súpera. V 32. min v nájazde fauloval Čiernik domáceho útočníka Tubonemiho, za čo inkasoval červenú kartu a nasledoval pokutový kop. Ten s istotou premenil Greško. Počas celého druhého polčasu sa oslabení Dubničania bránili, ale šance Podbrezovčanov Kupčíka, Čekovského a Cmarka zostali nevyužité.

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)
Góly: 28. Kliment, 74. Ujčík, 78. Drengubiak - 79. M. Regáli, ŽK: 20. Ujčík, 70. A. Brčák, 89. Jadroň - 59. Vernon, 76. Kovaľ, ČK: 27. J. Čarnota (Michalovce), rozhodovali: Glova - E. Weiss, Dobrovský, 325 divákov
Domáci aktívne napádali rozohrávku hostí, Michalovčanom to robilo problémy. V 27. min Čarnota stiahol prenikajúceho Brčáka. Z následného priameho kopu Sivčevič trafil brvno a odrazenú loptu poslal do siete Kliment. V druhom dejstve hostia viac držali loptu, ale Dolný Kubín pridal v 74. min druhý gól: účinne hlavičkoval Ujčík. O štyri minúty po rohovom kope dotlačil loptu do siete Drengubiak - 3:0. Východniari potom aspoň znížili z rýchlej kontry.

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 4:0 (1:0)
Góly: 5. a 48. Štyvar, 65. a 88. Mikulič, ŽK: 28. Trajcsik, 74. Hutta - 36. J. Čertík, 71. L. Mravec, 80. Balát, rozhodovali: Mastiš - Vorel, Jankovič, 534 divákov
V 5. min z ôsmich metrov otvoril skóre stretnutia Štyvar. Ten istý hráč tri minúty po návrate zo šatní premenil nájazd na brankára hostí. V druhom dejstve ešte Mikulič po dvoch centroch Huttu zvýšil až na konečných 4:0. Hostia si za svoj výkon nezaslúžili takúto prehru, dobre kombinovali, ale nedokázali sa počas 90 minút strelecky presadiť.