Súhrn 6. kola druhej najvyššej súťaže

2012-08-26 12:00:00

Cez víkend sa darilo domácim mužstvám, ktoré zvíťazili až v piatich stretnutiach. Česť hostí zachraňoval Senec.

Súhrn výsledkov stretnutí 6. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

FC 1914 Šamorín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: 18. Ležaič, 68. Kuba, ŽK: 48. Staško, 88. Mezovský - 43. Šupej, 80. T. Labun, ČK: 88. Daško (po dvoch žltých), rozhodovali: Sedlák - Hancko, Roszbeck, 530 divákov

Hráči Šamorína mali dobrý nástup do zápasu. Šance diváci videli už v prvej päťminútovke. V 10. min trafil hornú žrď jeden z domácich hráčov a v brejku sa ocitol aj Kučera, ktorý však trafil iba do brankára. V prvom polčase boli domáci lepší, v druhom dejstve sa osmelili aj hostia, ale veľkú šancu si nevytvorili. Šamorín tak po góloch Ležaiča a Kubu zvíťazil a získal tri body.

FK Slovan Duslo Šaľa - TJ Baník Ružiná 5:1 (2:0)
Góly: 34. a 63. Čurgali, 40. Szabó, 48. Gešnábel, 64. Charizopulos - 71. T. Boháčik, ŽK: 31. Rehák, 78. Kružlík - 57.
M. Ferenc, rozhodovali: Marhefka - Cuninka, Jankovič, 456 divákov

V súboji nováčikov dominovali domáci. Hráči Dusla začali aktívne a po Szabóvom prieniku sa strelecky presadil v 34. min Čurgali. V závere prvého polčasu po rohovom kope zblízka trafil do siete hostí Szabó. Na začiatku druhého dejstva po peknej kombinačnej akcii Gešnábel zvýšil náskok domácich na 3:0. Krátko na to po individuálnej akcii sa Charizopulos trafil do horného rohu bránky Baníka. Piaty gól Dusla po chybe brankára zaznamenal opäť Čurgaly. Konečný výsledok stanovil hosťujúci Boháčik.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)
Góly: 81. Velický, 84. Nulíček - 77. M. Regáli, ŽK: 38. J. Čarnota (Michalovce), rozhodovali: Smolák - Mikulaj, Ščury, 1687 divákov

Zápas sa niesol v znamení domácej prevahy, v prvom polčase si však hostia dobre postavili žrde. V druhom dejstve trochu tempo upadlo a hralo sa podľa domácich nôt, preto bolo prekvapením, keď hosťujúci Regáli prekonal Poláčeka. Domáci sa však nevzdali a v priebehu troch minút otočili skóre.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Rimavská Sobota 1:0 (1:0)
Gól: 15. Vaščák, ŽK: 54. Mravec (Rimavská Sobota), rozhodovali: Straka - Jenčura, Ádám, 1234 divákov

Jediný gól padol v 15. min, keď sa po rohovom kole hlavou presadil Vaščák. Ďalšiu veľkú šancu domáci zahodili o tri minúty neskôr. Druhý polčas bol v znamení veľkého tlaku hostí, brankár domácich Hanák však zlikvidoval niekoľko vyložených šancí hostí. V poslednej minúte ešte mohol zvýšiť po centri Morháča hlavou Kožička, ale gólman hostí sa zaskvel a strelu vytesnil vedľa bránky.

MFK Dolný Kubín - ŠK SFM Senec 1:4 (1:1)
Góly: 15. Ujčík - 8. a 73. Mikulič, 50. Hlavatovič, 62. Lapin, ŽK: 71 Drengubiak - 28. Peňaška, rozhodovali: Mojsej - Petríček, Lieskovský, 700 divákov

Hostia potvrdili úlohu favorita v tomto stretnutí, domáci neodohrali dobrý zápas. Vedenia sa ujal už v 8. min Senec po góle Mikuliča. Ujčíkovi sa podarilo v 15. min vyrovnať, ale zo strany domácich to bolo všetko. V druhom polčase pridali hostia ďalšie dva góly a o výsledku zápasu bolo rozhodnuté.

Partizán Bardejov - MFK Dubnica nad Váhom 3:1 (1:1)
Góly: 34. Marek Seman (z pok. kopu), 69. Palša, 72. Grohoľ - 22. Andrej Urban, ŽK: 74. Marko Lukáč - 3. L. Beňo, 22. Andrej Urban, 61. Čiernik, 72. Bilovský, rozhodovali: Špaček - Bóllo, Borsányi, 1550 divákov

Oba úvodné góly, najprv do domácej siete a neskôr do hosťujúcej, sa zrodili po chybách v obrane. Zlom nastal v 69. min, keď Palša po rohovom kope hlavou otočil výsledok a o 3 min Grohoľ pridal tretí gól, ktorý zlomil technicky zdatného súpera.